AS Monaco Francie - AS Monaco - Zprávy

Jakobs dodal Monaku gólovým aromatem kuráž. Bývalé spoluhráče z Reims pozdravil Balogun

Monako zvítězilo v osmém kole Ligue 1 na půdě Remeše 3:1. Utkání střelecky otevřel ve 42. minutě Ismail Jakobs, jenž si po příchodu z léta 2021 připsal v knížecím klubu vůbec první zásah. Jeho gól do šatny povzbudil spoluhráče, kteří se pak krátce po přestávce trefili dvakrát v rozmezí tří minut. Jedním z úspěšných střelců byl také Folarin Balogun, jenž si angažmá na Azurovém pobřeží vysloužil díky 21 ligovým brankám z minulé sezony, kdy působil právě v Remeši.

Souboj z popředí tabulky a Balogunův návrat do Marne: Remeš se představí proti Monacu

Po sedmi odehraných kolech se Monaco nacházelo na čele tabulky. A samozřejmě s takovou skutečností jsou na jihu Francie spokojeni. Bránit každopádně první příčku ještě před blížící se reprezentační pauzou zajisté nebude jednoduché, vlčáků prahnoucích po této kořisti číhá v záloze více než dost. A navíc zrovna Remeši nepředstavuje snadno skolitelného protivníka.

Monako vyzvalo Marseille na gólovou férovku, domácí těžili z výkonu mladíka Aklioucheho

V sedmém kole Ligue 1 zvítězilo domácí Monako nad Marseille 3:2. Oba týmy si navzájem vystavily lekci z produktivity, když prvnímu viditelně úspěšnému zákroku brankáře předcházely hned čtyři branky. Olympique pod vedením nového trenéra Gennara Gattusa dvakrát vedl, celek z Azurového pobřeží ale dokázal pokaždé velmi záhy vyrovnat. Vítěznou stíhací jízdu knížecího klubu následně dokonal mladý středopolař červenobílých Maghnes Akliouche, jenž zaznamenal dva góly a asistenci.

Zavane do Marseille čerstvý vítr Gattuso? Premiéru na lavičce OM podstoupí v Monacu

Derby de la Mediterranée je šlágrem sedmého kola Ligue 1. Monaco si zatím od startu nové sezóny počíná lépe než jeho lokální konkurent z Marseille, fakticky je ale dvoubodový rozdíl natolik minimální, že by žádnou zásadní výhodu díky nějaké parádní formě mít nemělo. Pro hosty se bude jednat o parádní příležitost, jak pod novým velením napravit minulý neúspěch.

Nice se nezaleklo ani dalšího zvučného soupeře. Balogunův dvojitý kolaps stál Monako body

Monako prohrálo v předehrávce šestého kola Ligue 1 na vlastním stadionu s Nice 0:1. Domácí mohli udělat výrazný krok k vítězství už v 11. minutě, kdy se postavil k pokutovému kopu Folarin Balogun, jenže jeho slabý pokus vychytal Marcin Bulka. To však nezabránilo odchovanci Arsenalu v tom, aby se po změně stran ujal druhé penalty, jenže i s ní si polský gólman poradil. V nastaveném čase tak udeřili Orli, kteří si po povedené akci Jérémieho Bogy odvezli ze hřiště knížecího klubu všechny body, a navíc se posunuli do čela tabulky.

Kdo bude na Francouzské Riviéře lepší? Monaco chce uhájit první příčku před Nice

Derby de la Cote d'Azur, aneb řežba o Azurové pobřeží, odšpuntuje program 6. kola Ligue 1. Pokud přitom Monaco uhraje tři body, udrží se i po tomto víkendu na samotném čele tabulky. Nice se každopádně drží jen v mírném povzdálí, konkrétně hovoříme o dvou bodech, a tak by na aktuálního lídra neměla čekat jednoduchá zkouška. Už to třeba Knížata pocítila v únoru.

Knížata z Monaka si nedokázala upevnit pozici na trůnu. Lorient udeřil v dlouhém nastavení

Fotbalisté Monaka výjezd do Lorientu nezvládli a v pátém kole Ligue 1 s ním remizovali 2:2. Po brzké hrubce v obraně favorita se sice domácí dostali do bleskurychlého vedení, avšak v něm se udrželi pouze čtvrt hodiny, jelikož vzrůstající aktivitu hostů proměnil ve vyrovnávací branku Aleksandr Golovin. Stejný hráč pak po změně stran asistoval u trefy Folarina Baloguna. Ten se po letním příchodu z Arsenalu, který za něj zinkasoval 30 milionů euro, prosadil v novém klubu poprvé. V sedmé minutě nastavení ale dokázal srovnat Romain Faivre, a červenobílé tak může na čele tabulky bodově dorovnat ještě ve zbytku nedělního programu Marseille.

Lorient bude chtít napravit porážku s Le Havrem, v cestě mu ale stojí ligový lídr z Monaka

Svěřenci Régise Le Brise věru neočekávali, že jim první ztrátu tří bodů přichystá zrovna úřadující šampion Ligue 2, když předtím dokázali bodovat s Lille, Nice i Lorientem. Naopak AS začalo sezonu výborně a věří, že o vedoucí příčku nepřijde ani po pěti odehraných kolech.

Utrápené Lens se sklonilo i před Knížaty. Neporažené Monako vyšvihla výhra do čela ligy

Hrozivý vstup Lens do sezony pokračoval i ve čtvrtém kole Ligue 1, ve kterém Racing Club padl na půdě Monaka 0:3. Knížata rozhodla o třetí výhře v letošním ročníku už v prvním poločase, když nejprve otevřel skóre svou premiérovou trefou v dresu Monaka Stephane Singo, na kterého navázal Aleksandr Golovin. Domácí tak udrželi neporazitelnost a posunuli se do čela tabulky. Hosté naopak museli spolknout již třetí prohru a s pouhým jedním bodem zůstávají u dna celé soutěže.

Debutuje Balogun? Monaco přivítá dosud nevalně působícího vicemistra z Lens

Velmi zvučnou a pro Ligue 1 známou posilu do svých řad zlákalo Monaco při závěrečných dnech letního přestupového období. Folarin Balogun loni pálil jeden gól za druhým v dresu Remeše, rozhodl se přitom zůstat ve Francii a přijal nabídku od Knížat. Teď se může konat jeho debut proti úřadujícímu vicemistrovi, Lens by přitom už bezpochyby potřebovalo zabrat.

Balogun bude pokračovat ve Francii, přestoupil z Arsenalu do Monaka

Arsenal natrvalo opouští Folarin Balogun, jenž po úspěšném hostování v Remeši přestoupil do Monaka. Dvaadvacetiletý útočník s knížecím týmem podepsal pětiletý kontrakt...

Rodiště slavného spisovatele svědkem gólového scénáře, remízovou tečku obstaral Boadu

Nantes remizovalo ve třetím kole Ligue 1 s Monakem 3:3. Dlouho to vypadalo, že by ze zápasu mohli Kanárci vytěžit všechny body. Už v páté minutě totiž nasměroval k úspěchu tým z rodiště spisovatele Julese Verna útočník Mostafa Mohamed, jenž po změně stran vybudoval domácím přesným zakončením už dvoubrankový náskok. Monako ale tak dlouho klepalo na dveře defenzivy Kanárků, až nakonec střídající Nizozemec Myron Boadu po minutě na trávníku zařídil Knížatům alespoň bod.

Vyhraje Monaco i potřetí v řadě? Cestuje na půdu bezbodového Nantes

Společně s Brestem zůstalo Monaco v Ligue 1 po dvou kolech bodově stoprocentní. O prodloužení své bilance se teď pokusí na půdě Nantes, které naopak po dvou prohrách nutně potřebuje nějakou vzpruhu. Zrovna proti ASM a aktuálnímu lídrovi francouzské nejvyšší soutěže bude nicméně hodně složité hledat cestu za dobrým výsledkem. Knížatům se zkrátka pod koučem Adim Hütterem daří.

Minamino našel ve Francii půdu pod nohama. Japonec dvěma góly do přestávky skolil Štrasburk

Hráči Monaka porazili ve druhém kole Ligue 1 Štrasburk 3:0 a posunuli se na první příčku tabulky. Mužem zápasu se stal bývalý hráč Liverpoolu Takumi Minamino, který se dvakrát prosadil již v prvním poločase. Po změně stran pak navíc asistoval u trefy Wissama Ben Yeddera a po minulé "zahřívací" sezoně, v níž neměl pevnou pozici v základní sestavě, tak lze považovat jeho aklimatizaci ve Francii za dokončenou.

Bude vedro, nebo ne? Monaco a Štrasburk čeká při srpnové neděli těžký test proti přírodě

Vysoké teploty ve Francii neustupují, trpí jimi i jih země, a tak se utkání v Monacu, které se původně mělo konat o páté hodině odpolední, přesunulo na termín o dvě hodiny později. A mohlo by nabídnout solidní bitvu dvou celků, jimž se vstup do nového ročníku povedl a jsou jistě povzbuzeni o nedávná vítězství. Na Stade Louis-II mimochodem přicestuje Štrasburk.