Hráči, kteří jsou v tomto klubu, ale nejsou stabilní součástí týmu, například mladíci hrající převážně v juniorských týmech.
44OČeskoLuděk Pernica16.06.1990186 / 8060
14OČeskoRadim Řezník20.01.1989180 / 7470
77ZChorvatskoMarko Alvir19.04.1994181 / 7890
18ÚČeskoTomáš Chorý26.01.1995199 / 9020
Sloupce: číslo dresu, post, jméno, datum narození, výška/váha, zápasy v sezóně, góly v sezóně.
07.04. Semifinále poháru si zahraje i Plzeň
Čtvrtfinále českého poháru MOL Cupu:
Viktoria Plzeň - Slovan Liberec 1:0 (0:0)
Branka:
87. Mihálik. Rozhodčí: Julínek - Podaný, Flimmel. ŽK: Brabec, Ba Loua - Cancola, Pešek, J. Šulc, Mikula, Hoftych (trenér). Bez diváků.
Sestavy:
Plzeň:
Hruška - Havel, Kaša, Brabec, Limberský (82. Mihálik) - Bucha (67. Káčer), Kalvach, P. Šulc (58. Čermák) - Ba Loua, Beauguel, Falta. Trenér: Guľa.
Liberec: Nguyen - Fukala, Chaluš, Jugas, Mikula - Karafiát (90. Rabušic), Sadílek, Cancola (58. Mara) - Pešek (69. Koscelník), Rondič (69. Matoušek), Nečas (58. J. Šulc). Trenér: Hoftych. (ČTK)
06.03. Cítím, že náš tým nabírá sílu, řekl Guľa
Plzeň si doma poradila s Olomoucí a zvítězila ve třetím ligovém utkání v řadě. "Cenné vítězství po bojovném a týmovém výkonu. Slušná kompaktnost podpořená tím, že jsme si vytvořili dostatečné množství šancí a jednu proměnili. Věříme, že právě takové vítězství nám pomůže v dalších dnech být ještě silnější. Samozřejmě gól nám pomohl tím, že se prostor otevřel. Měli jsme být mnohem zabijáčtější a zápas mnohem dřív rozhodnout. Když je to 1:0, soupeř riskoval dlouhými nákopy. Je super, že jsme vzadu byli kompaktní. Kvalitní výkon stoperské dvojice i krajních hráčů. V přechodech musíme být silnější, ale cením si defenzivní činnosti. Dobré mužstvo Olomouce jsme nepustili do tutovky, ačkoliv tam ošemetné situace byly. Cítím, že náš tým nabírá sílu a sebevědomí," zhodnotil utkání plzeňský kouč Adrián Guľa. (ČTK)
17.02. Plzni bude k dispozici Kaša
Odvolací komise Fotbalové asociace ČR snížila plzeňskému obránci Filipu Kašovi za surový faul na libereckého Michala Sadílka trest ze tří na dvě soutěžní utkání. FAČR o tom informovala na svém webu. Kaša tak může nastoupit do nedělního 20. kola nejvyšší soutěže s pražskými Bohemians 1905, jelikož si trest odpykal v lize proti Mladé Boleslavi a v duelu domácího poháru s Přepeřemi. (ČTK)
10.02. Plzeň - Přepeře 7:0
3. kolo českého poháru MOL Cupu:
Viktoria Plzeň - Přepeře 7:0 (5:0)
Branky:
17. a 34. Bucha, 24. a 58. Beauguel, 44. a 89. Matějka, 19. Kalvach.
Sestava Plzně: Hruška - Havel (62. Koželuh), Míka, Brabec, Falta (46. Hybš) - Mihálik, Bucha (46. Šulc), Kalvach (81. Hranáč), Ba Loua (46. Kayamba) - Beauguel, Matějka. Trenér: Guľa. (ČTK)
06.02. Guľa: Chlapcům nemám co vytknout
Plzeň po dvou výhrách nestačila na Liberec, kterému v početním oslabení nakonec podlehla 0:2. "Velmi solidní vstup z naší strany. Tyčka po Buchově střele a ještě dvě další možnosti, ale soupeře jsme neotevřeli. Dalším momentem bylo Kašovo vyloučení. Jindra (Staněk) měl do poločasu výborný zákrok po standardce a cítili jsme z hráčů, že jsou připraveni to zvládnout. Trochu nás pak rozhodil gól ze standardky. Nebyli jsme úplně pozorní a z hraniční situace inkasovali. Ale naši chlapci dnes šli nadoraz, na dno svých sil, pohybově. I o jednoho méně jsme byli lepším mužstvem. Klobouk dolů, že to Liberec takticky uhrál a zvládnul jako vyspělé mužstvo. Ale chlapcům nemám z mého pohledu co vytknout," zhodnotil utkání plzeňský kouč Adrián Guľa. (ČTK)
05.02. Janošek míří do Zlína
Záložník Dominik Janošek by měl do konce této sezony hostovat ve Zlíně. Kmenový hráč Viktorie Plzeň působil od ledna 2020 v Mladé Boleslavi, za kterou ještě v týdnu odehrál dohrávku proti Olomouci. Informace o přesunu přinesl isport.cz (isport.cz)
03.02. Kovařík už je doma z nemocnice
Plzeňský Jan Kovařík, který při nedělním ligovém utkání v Ostravě utrpěl silný otřes mozku, byl propuštěn z tamní nemocnice do domácího léčení. Viktoria o tom informovala na twitteru. Dvaatřicetiletý Kovařík se při hlavičkovém souboji srazil s domácím Azevedem. Sice se hned snažil vrátit do hry, ale vypadal hodně otřeseně a dezorientovaně. Nakonec byl mostecký rodák ve 26. minutě vystřídán, odnesen na nosítkách do šatny a transportován do nemocnice na vyšetření. Viktoria zápas 17. kola vyhrála 2:0. (ČTK)
31.01. Kovařík musel střídat vinou zranění
Plzeň hraje po prvním poločase v Ostravě bez gólu, přišla však o Jana Kovaříka. Univerzál hostujícího týmu byl po souboji s Azevedem otřesený, načež ho vystřídal Adriel Ba Loua. (idnes.cz)
28.01. Vais přestoupil do Českých Budějovic
České Budějovice přivedly záložníka Jonáše Vaise. Jednadvacetiletý ofenzivní hráč, který v této sezoně dosud hostoval v Příbrami, přestoupil na jih Čech z Plzně. V Dynamu podepsal podle klubového webu smlouvu na tři a půl roku. Vais v minulosti prošel reprezentačními výběry do 18 a 19 let. Hráč, patřící Plzni, působil v třetiligových Domažlicích a v minulé sezoně nastupoval za rezervu Viktorie. Před tímto ročníkem zamířil na hostování do Příbrami, kde zasáhl do 13 ligových zápasů, v nichž neskóroval. (ČTK)
26.01. Havlův gól v Plzni platil správně
V nedělním zápase české nejvyšší soutěže Plzně s Pardubicemi (2:0) rozhodčí Ondřej Berka správně uznal vítěznou branku domácího Milana Havla ze 78. minuty, přestože pomezní Radim Dresler nejprve signalizoval střelcovo postavení mimo hru. Berka svůj původní verdikt opravil po kontrole u videa. "Hráč, který vstřelil branku, se sice nacházel v ofsajdové pozici, ale míč obdržel od hráče hostujícího družstva, který hrál vědomě, proto nebylo porušeno pravidlo ofsajd," uvedla komise rozhodčích FAČR. Souhlasila také s vyloučením pardubického Martina Šejvla a neuznáním branky domácího Zdeňka Ondráška z prvního poločasu kvůli ofsajdu. Správně platil také druhý plzeňský gól Pavla Buchy z 93. minuty, protože z dostupných záběrů nešlo posoudit, zda Zdeněk Ondrášek ovlivňující brankáře se v okamžiku přihrávky nacházel v postavení mimo hru. (ČTK)