woody
YNWA__MSN
zbynda76
21.09. Hloušek má zlomený nos
Bolestivé zranění si z v Českých Budějovicích odnesl plzeňský obránce Adam Hloušek. Domácí útočník Ivan Schranz ho v 70. minutě trefil kopačkou do hlavy a způsobil mu zlomeninu nosu. Hloušek, který v 64. minutě vystřídal Jana Kovaříka, tak na trávníku příliš dlouho nepobyl. V 74. minutě jej musel vystřídal Ondřej Mihálik. Schranz za svůj faul dostal žlutou kartu. (ČTK)
19.09. Sivok a Hejda vynechají vzájemný zápas
Disciplinární komise udělila obligátní tresty zákazu startu v jednom soutěžním utkání za červené karty, kterou v minulém kole obdrželi českobudějovický Tomáš Sivok a plzeňský Lukáš Hejda. Oba přijdou o vzájemný sobotní duel na jihu Čech. (ČTK)
16.09. Vrba: Bylo to nadstandardní utkání
Plzeň zvládla ligovou dohrávku s Jabloncem a vrátila se o tři body za vedoucí Slavii. "Myslím, že to bylo oboustranně nadstandardní utkání. Obě mužstva hrála velice dobře, co se týče ofenzivy. Určitě bylo strašně moc zajímavých momentů. Obrovsky si cením toho, že jsme dvakrát otočili výsledek a nakonec se nám podařilo vstřelit třetí vítězný gól. Jablonec byl před tímto kolem na třetím místě, takže to byla přímá konfrontace o nejvyšší příčky. Obě mužstva odehrála výborné utkání. To, že jsme měli trošku víc štěstí, u fotbalu tak někdy bývá. Góly Kalvacha a Kopice byly hezké, pomohly nám k tomu, aby nám ten výsledek otočily. Ale cením si zvlášť způsobu hry, toho, že jsme byli aktivní, kombinovali jsme. V některých pasážích jsme byli trpěliví a to se nám potom vyplatilo," řekl plzeňský trenér Pavel Vrba. (ČTK)
16.09. Čtyři hráči budou v dalším kole chybět
V 9. kole první fotbalové ligy si další čtyři hráči připsali čtvrtou žlutou kartu, která znamená trest po příští zápas. Nejbližší duel nejvyšší soutěže si nezahrají českobudějovičtí Pavel Novák s Patrikem Čavošem, Roman Potočný z Liberce a Marek Janečka z Karviné. Disciplinární trest bude čekat i na dvojici vyloučených hráčů. Červenou kartu v 9. kole dostali českobudějovický Tomáš Sivok a plzeňský Lukáš Hejda. (ČTK)
05.09. Plzeň podporuje dárcovství kostní dřeně
Dva roky bude ulice Plzně brázdit na linkách MHD tramvaj podporující Nadaci pro transplantaci kostní dřeně, která spravuje v Plzni založený Český národní registr dárců dřeně. Nadaci se rozhodl podpořit klub Viktoria Plzeň, který za víc než půl milionu korun, utržených při dražbě fotbalových dresů, zaplatil venkovní i vnitřní polepení tramvaje nápisy a logy klubu i nadace, tvářemi hráčů a informacemi o možnosti vstupu do registru dárců. Z hráčů prvoligového týmu je v registru dárců dřeně zapsáno 99 procent lidí, dnes do registru přímo v tramvaji vstoupili také nováčci týmu Ondřej Mihálik a Adam Hloušek. Registr, který vznikl v Plzni v roce 1992, eviduje nyní 90.000 aktivních dárců, kteří jsou ochotni v případě potřeby kdykoliv a komukoliv s leukémií či jinou poruchou krvetvorby darovat kostní dřeň. "Naším cílem je mít 100.000 dárců, rádi bychom toho dosáhli do konce příštího roku," řekl ČTK vedoucí lékař registru a primář hematologicko-onkologického oddělení Fakultní nemocnice Plzeň Pavel Jindra. (ČTK)
25.08. Krmenčík střídal se svalovým zraněním
Plzeň si v sedmém kole poradila s Opavou, přišla ale hned o dva hráče. Ještě během prvního dějství odešli ze hřiště Joel Ngandu Kayamba a Michael Krmenčík, přičemž druhého jmenovaného vyřadil natažený sval. (fcviktoria.cz)
25.08. Vrba: Bylo to z naší strany povedení utkání
Plzeň nechala zapomenout na špatné výsledky z posledních týdnů a nad Opavou zvítězila jednoznačně 4:0. "Bylo to z naší strany povedené utkání, dali jsme čtyři góly, měli jsme spoustu dalších brankových příležitostí. Zápas byl z naší strany takový, jak by měl vypadat. My jsme tady odehráli dobré zápasy i předtím, třeba doma s Antverpami to bylo podobné utkání, kdy jsme sice nepostoupili, ale dali jsme dva góly, nastřelili dvě břevna, měli další šance. Myslím, že jsme spíš navázali na toto utkání, které z naší strany bylo také dobré, předtím první tři kola také. Na rozdíl od jiných lidí vidím náš problém v tom, že jsme doma prohráli se Slováckem. To by se nemělo stávat a ty tři body nám samozřejmě chybí. To je věc, která samozřejmě problém je," řekl po zápase trenér Pavel Vrba. (ČTK)
25.08. Plzeň přišla o zraněného Kayambu
Joel Ngandu Kayamba zřejmě nějaký čas nepomůže Viktorii Plzeň. Sedmadvacetiletý křídelník z dnešního utkání s Opavou vinou blíže nespecifikovaných zdravotních potíží nuceně odstoupil již po pěti minutách. (idnes.cz/fotbal)
15.08. S poháry se loučí také Plzeň
Výsledek odvety třetího předkola Evropské ligy: Plzeň - Antverpy 1:0, 2:1 po prodloužení (81. a 97. Krmenčík - 113. Mbokani), první zápas 0:1, postupují Antverpy.
15.08. V Plzni se na gól zatím čeká
Poločasový výsledek odvety třetího předkola Evropské ligy: Plzeň - Antverpy 0:0, první zápas 0:1.