FK Mladá Boleslav Česko - FK Mladá Boleslav - Zprávy

Boleslav si brousí zuby na pomstu. Uhájí Liberec sérii neporazitelnosti

Není to tak dávno, co se Liberec a Mladá Boleslav střetly naposledy. Zkraje listopadu se z postupu v národním poháru radoval severočeský Slovan, ovšem v nejvyšší soutěži podávají lepší výkony Severočeši. Povede se mužstvu z města škodovek odveta za vyřazení z MOL Cupu?

Doufal jsem, že nominace přijde, je to pro mě vrchol kariéry, uvedl Kušej

Když útočník Vasil Kušej před dvěma týdny pomohl Mladé Boleslavi brankou a asistencí k ligovému vítězství 3:1 nad Spartou, spoluhráči v legraci na jeho místo v kabině umístili logo české reprezentace. O pár dnů později se třiadvacetiletý ofenzivní univerzál premiérové pozvánky na národního A-týmu skutečně dočkal a mužstvem se dnes začal chystat na závěrečné zápasy kvalifikace mistrovství Evropy v Polsku a s Moldavskem...

Pardubice se přibližují ligovému suterénu. Kušej dal razítko na pozvánku do reprezentace

Mladá Boleslav odčinila dvě soutěžní porážky v řadě, když v 15. kole Fortuna ligy porazila na vlastním hřišti Pardubice 1:0. Na podmáčeném pažitu se zprvu dařilo především východočeské ofenzivě, ta ale slibně rozjetý začátek duelu prováhala. Po výměně stran šlápl tým z města automobilů na plyn a ve 47. minutě se po výstavní asistenci Ondřeje Karafiáta přes téměř celé hřiště prosadil Vasil Kušej. Útočník Středočechů tak potěšil Jaroslava Šilhavého, jenž jej povolal na následující reprezentační sraz. Hosty naopak po druhé prohře za sebou dělí od poslední příčky jen tři body.

Boleslav chce zpět na vítěznou vlnu, proti Pardubicím bude favoritem

Liberci a Teplicím se v uplynulých dnech povedlo přibrzdit mladoboleslavskou mašinu a ta se hodlá znovu nastartovat proti Pardubicím. Co napravovat mají i Východočeši.

Zápas v Teplicích byl po výpadku proudu na 50 minut přerušen

Utkání 14. kola první ligy mezi Teplicemi a Mladou Boleslaví bylo v 66. minutě za bezbrankového stavu přerušeno kvůli výpadku elektřiny na stadionu. Rozhodčí Ondřej Berka po chvíli poslal hráče do kabin, hrát se znovu začalo až po padesátiminutové pauze. Mluvčí teplického klubu Martin Kovařík novinářům řekl, že problém byl na straně dodavatele elektřiny.

Bolka zůstala ve stínu předchozích duelů. Teplická Stínadla rozjasnil gól Knapíka

Teplice zvítězily v utkání 14. kola Fortuna ligy nad Mladou Boleslaví 1:0 a po pěti ligových duelech konečně naplno bodovaly. Na domácích fotbalistech byla od počátku vidět velká snaha - v jejich dresu vynikal třeba bývalý reprezentant Lukáš Mareček, který posílal skvělé centry do vápna soupeře. Zúročit jeden z nich však dokázal až na začátku nastavení druhé půle Jan Knapík. Skláře tak nakonec nerozhodilo ani takřka hodinové přerušení hry zapříčiněné výpadkem elektřiny.

Nejhorší útok proti rozjeté ofenzivě. Zastaví Teplice střelce Mladé Boleslavi?

"Kdo se bojí, nesmí do lesa," řekl kouč Teplic Zdenko Frťala před víkendovým střetnutím s Mladou Boleslavi. Pár důvodů pro strach před protivníkem ze Středočeského kraje by "Skláři" skutečně měli. Přesto se hodlají vyzbrojit odvahou a proti rozjetému soupeři se pokusí ukončit výsledkovou mizérii.

FORTUNA:LIZE v říjnu vládli boleslavský Kušej a karvinský Jarábek

Hráčem měsíce české nejvyšší soutěže se v říjnu stal mladoboleslavský křídelník Vasil Kušej. Mezi trenéry rovněž premiérově uspěl slovenský kouč Karviné Juraj Jarábek. Výsledky zveřejnila Ligová fotbalová asociace (LFA), která tradiční anketu pořádá.

Se Spartou to bude vždy speciální, řekl kapitán Boleslavi Matějovský

Kapitán mladoboleslavských fotbalistů Marek Matějovský si cenil toho, že jeho tým jako první v ligové sezoně dokázal porazit obhájce titulu Spartu. Na tiskové konferenci po nečekané výhře 3:1 uvedl, že zápasy proti jeho bývalému klubu pro něj budou vždy speciální.

Matějovský rozbalil dárek od bývalého klubu. Boleslav bavila fotbalem i při výhře nad mistrem

Pražská Sparta padla ve 13. kole Fortuna ligy v Mladé Boleslavi 1:3. Pod první porážku Letenských v ligovém ročníku se podepsal gólem a asistencí neúnavný Vasil Kušej. Rozhodující trefu však zavinil kvůli špatné komunikaci s obránci hostující brankář Peter Vindahl, jehož překonal bývalý hráč Rudých Marek Matějovský. Fotbalisté v modrém tak navázali na devítigólové představení ve Zlíně a posunuli se již na třetí příčku.

Sparta opět hájí ligové prvenství. Uhlídá ofenzivní vozbu Mladé Boleslavi?

I po dvanácti kolech drží Sparta v nejvyšší soutěži první příčku. Na ní určitě chce vydržet i po dalším ligovém střetnutí. Udrží Letenští prvenství i neporazitelnost také v Mladé Boleslavi, která uplynulý víkend předvedla nevídaný ofenzivní koncert?

Ve Zlíně se zrodil nejgólovější zápas historie. Boleslav nasázela nebohým Ševcům devět gólů

Zlín prohrál ve 12. kole FORTUNA:LIGY na svém hřišti s Mladou Boleslaví po neuvěřitelné podívané 5:9. Zápas odstartoval ve velkém stylu, když už v úvodní čtvrthodině nabídl tři branky. Nebylo to však nic proti tomu, co přinesl druhý poločas, v němž sice nejprve Ševci navýšili vedení, poté však hosté předvedli úchvatný obrat, když během 11 minut vstřelili čtyři góly. Dva z nich měl na svědomí Lamin Jawo, jenž se v základní sestavě objevil poprvé od poloviny srpna. Utkání, v němž na svou práci absolutně rezignovaly obě defenzivy, nakonec nabídlo 14 přesných zásahů, čímž o čtyři trefy překonalo dosavadní rekord samostatné české ligy.

Zlín i s novou akvizicí vyzve Boleslav, kterou hřeje cenný skalp z přípravy

Zlín se během reprezentační pauzy dočkal posílení kádru. Nová tvář na soupisce "Ševců" může naskočit již do zápasu proti Mladé Boleslavi. U Středočechů v uplynulých dnech nedošlo k zásadním změnám, přesto pojede mančaft z města automobilů na Moravu příjemně povzbuzen.

Vítězné tažení Bolky se zastavilo v Olomouci. Sigmu při absenci útočníků podrželi obránci

Sigma Olomouc porazila v 11. kole Fortuna ligy na vlastním stadionu Mladou Boleslav 4:0. Dominantní duel ze strany domácích rozsekl ve 26. minutě rozhodující trefou produktivní obránce Juraj Chvátal, na kterého po změně stran navázali všichni tři jeho kolegové ze zadních řad. Skvěle tak nahradili absentující ofenzivní tahouny a zasloužili se o posun Modré laviny na třetí místo neúplné tabulky české nejvyšší soutěže. Hosté se naopak museli po čtyřech soutěžních výhrách v řadě smířit s porážkou.

Olomouc chce zabránit třetí porážce v řadě. Zastaví rozjetou Boleslav?

Po vynikajícím vstupu do ročníku schytala Olomouc dvě facky. Třetímu políčku už se Hanáci chtějí vyhnout, budou se ovšem muset pořádně snažit. Na Andrův stadion totiž dorazí Mladá Boleslav se třemi výhrami po sobě v zádech.