11.04.202422:15

Barák: Byl to těžký zápas

Antonín Barák se znovu vrátil do Česka, tentokráte nikoli jako reprezentant, ale jako hráč Fiorentiny. Italský klub v prvním čtvrtfinále Konferenční ligy remizoval v Plzni 0:0, záložník na trávník naskočil po změně stran. "Byl to těžký zápas. Věděli jsme, že Viktorka je doma velmi silná v defenzivě. Mnoho jejích hráčů tvrdě pracuje pro tým. V poslední třetině hřiště jsme si toho moc nevytvořili. Do domácí odvety musíme ukázat více směrem dopředu, snažit se více střílet a dostat více hráčů do vápna. Myslím, že odveta bude trochu podobná dnešnímu utkání. My musíme více tlačit. Věřím, že s našimi fanoušky budeme schopni vyhrát a postoupit," hodnotil utkání.

ČTK
10.04.202409:17

Barák ve čtvrtek vyrukuje na Plzeň

Zatímco v italské Serii A Antonín Barák v dresu Fiorentiny spíše paběrkuje, v Evropské konferenční lize dostává český záložník podstatně více prostoru. V šesti pohárových utkáních vstřelil tři góly, proti Maccabi Haifa se dokonce dvěma trefami výrazně podílel na postupu "Fialek" do čtvrtfinále. V něm Fiorentina narazí na Plzeň, ve čtvrtečním úvodním utkání by tak proti svým krajanům mohl nastoupit i Barák.

V zimě byl přitom devětadvacetiletý záložník na odchodu z klubu, protože na podzim ani na začátku roku nedostával mnoho šancí, nakonec ale ve Florencii zůstal. V březnu se navíc po roční pauze vrátil do reprezentace a v přípravě s Norskem rozhodl výstavní ranou z přímého kopu o vítězství 2:1.

"Cítím se skvěle. Dostal jsem se do skvělé kondice. Poté, co se v lednu řešil můj přestup, jsem si jasně nastavil priority. Vyčistil jsem si hlavu, mám obrovskou chuť na všech frontách a věřím, že to ještě bude výjimečná sezona," řekl Barák, který má v reprezentaci bilanci 39 zápasů a devět gólů.

Z národního týmu vypadl příbramský rodák a odchovanec za ne zcela vyjasněných okolností. Předchozí trenér Jaroslav Šilhavý ho přestal povolávat, protože podle něj porušil interní pravidla. Nový kouč Ivan Hašek nicméně hned při první příležitosti povolal Baráka zpátky.

"Tonda tady chyběl. Takových hráčů v Česku zase tolik neběhá, aby měli takovou kvalitu na míči. Je schopen rozhodovat zápasy, myslíme si, že má mužstvu co dát," uvedl Hašek.

V italské lize, kam odešel v létě 2017 po zisku titulu se Slavií, má Barák na kontě 175 zápasů a 30 gólů. V historickém pořadí mu mezi českými hráči patří v obou kategoriích třetí místo. Před Fiorentinou, které loni pěti góly pomohl k postupu do finále Konferenční ligy, oblékal dresy Udine, Lecce nebo Verony. V jejích barvách si 11 brankami v sezoně 2021/22 vytvořil ligové maximum, k němuž by se rád znovu přiblížil.

ČTK
14.03.202420:07

Barák zajistil Fiorentině vedení

Antonín Barák dostal šanci v základní sestavě Fiorentiny a hned se odvděčil gólem, český záložník v 59. minutě otevřel skóre duelu proti Maccabi Haifa.

07.03.202423:00

Barák zařídil výhru Fiorentiny

Fiorentina porazila Maccabi Haifa 4:3 a svůj podíl na tom měl i Antonín Barák, český záložník dal v páté minutě nastavení rozhodující branku.

11.02.202414:21

Barák zvýšil vedení Fiorentiny

Fiorentina deklasuje Frosinone Calcio, proti němuž se zapsal mezi střelce také Antonín Barák. Devětadvacetiletý český záložník nastoupil v 83. minutě a záhy prvním ligovým gólem v sezoně navýšil vedení toskánského celku na 5:1.

02.02.202421:16

Barák znovu pouze na lavičce

Fiorentina v Lecce opět nastoupila bez Antonína Baráka, jenž nakonec toskánský celek v lednu neopustil. Ofenzivní záložník je znovu pouze na lavičce "Fialek".

31.01.202410:41

Barák nakonec do Cagliari za Janktem?

Antonín Barák má dalšího zájemce. O záložníka Fiorentiny prvotně jevila interes mistrovská Neapol, z přesunu příbramského odchovance pod Vesus ale nakonec sešlo. Devětadvacetiletý reprezentant by se však přece jen nakonec mohl stěhovat na novou adresu, snahu o jeho zisk totiž podle informací televizní stanice Sky Sport projevilo Cagliari. Až 18. tým Serie A vede uznávaný odborník Claudio Ranieri, Barák by se v novém působišti opět sešel v jednom klubu s krajanem Jakubem Janktem.

gianlucadimarzio.com, livesport.cz
12.01.202408:57

Neapol prý projevuje zájem o Baráka

Antonín Barák má smlouvu ve Fiorentině do roku 2026, italský novinář Nicoló Schira ovšem zmiňuje, že jeho pozice v Toskánsku není nedotknutelná. Fanouškem českého záložníka má být dlouhodobě Mauro Meluso, sportovní ředitel Neapole, a ta údajně má o příchod hráče opravdu zájem. Fiorentina každopádně žádá trvalý přestup či jakýkoli závazek ke koupi hráči, zatímco klub z Kampánie by si představoval jen formu hostování s volnou volbou uplatnění opce na případný pevný přesun Čecha k jeho řadám.

twitter.com/NicoSchira
30.10.202321:01

Barák opět na lavičce Fiorentiny

Fiorentina nastoupila do dnešního ligového utkání s Laziem bez Antonína Baráka, který opět usedl na lavičku. Osmadvacetiletý záložník v probíhající sezoně zasáhl pouze do čtyř soutěžních zápasů a jednou se zapsal mezi střelce.

17.10.202315:39

Barák a Šilhavý se sejdou

Předseda Výkonného výboru FAČR Petr Fousek se na tiskové konferenci týkající se realizačního týmu české reprezentace krátce věnoval i záložníkovi Antonínu Barákovi, který byl z výběru národního týmu odstaven. "Trenér nás informoval, že je s Antonínem Barákem v kontaktu. Chystá se mezi nimi schůzka," řekl.

isport.cz
05.10.202322:39

Barák snížil za Fiorentinu

Fiorentina v dnešním zápase Evropské konferenční ligy deset minut před koncem prohrává 1:2 s Ferencvárosem, proti němuž snížil Antonín Barák. Pro osmadvacetiletého českého hráče jde o premiérovou trefu v sezoně.

28.09.202320:44

Barák nastoupil podruhé v sezoně

Fotbalisté Fiorentiny v 6. kole italské ligy remizovali 1:1 na hřišti nováčka soutěže Frosinone. Záložník hostů Antonín Barák si připsal druhý start v sezoně, na hřiště přišel v 71. minutě. Fiorentina se ujala vedení v 19. minutě po přesné hlavičce Gonzáleze. Argentinský útočník se v kalendářním roce prosadil v lize ze vzduchu popáté, což je nejlepší bilance v Serii A. V 70. minutě vyrovnal stejným způsobem Soulé.

ČTK
16.03.202318:14

Barák začne na lavičce Fiorentiny

Fiorentina do odvety osmifinále Konferenční ligy na půdě Sivassporu nastoupí bez Antonína Baráka. Český reprezentant stejně jako v prvním vzájemném utkání začíná na lavičce.

09.03.202322:37

Fiorentina vede zásluhou Baráka

Antonín Barák poslal Fiorentinu do vedení v úvodním osmifinále Konferenční ligy proti Sivassporu. Český reprezentant přišel do hry po hodině hry a skóroval o deset minut později.

27.02.202318:59

Barák poslal Fiorentinu do vedení

Fiorentina v dohrávce 24. kola Serie A vede nad Hellasem Verona, proti němuž se prosadil jeho bývalý hráč Antonín Barák. Pro českého reprezentanta jde o druhý ligový gól v sezoně a celkově vzato za toskánský celek skóroval pošesté.

16.02.202320:31

Barák se rychle vrátil do sestavy

Fiorentině se rychle uzdravil Antonín Barák. Český záložník se v závěru minulého týdne zranil a v neděli nehrál proti Juventusu, do dnešního souboje s Bragou už naskočil jako střídající hráč.

11.02.202321:15

Fiorentina bude postrádat Baráka

V nominaci Fiorentiny na utkání s Juventusem není Antonín Barák, český záložník se během dnešního tréninku zranil a nedělní zápas se ho týkat nebude.

football-italia.net
31.01.202318:46

Fiorentina měla aktivovat opci na Baráka

Antonín Barák na začátku sezony odešel z Hellasu Verona na hostování do Fiorentiny, vracet už se však zřejmě nebude. Toskánský klub měl podle nepotvrzených informací aktivovat opci ve výši 8,5 milionu eur.

transfermarkt.de
12.01.202320:03

Barák poslal Fiorentinu do čtvrtfinále poháru

Finrentina v osmifinále Coppa Italia přešla přes Sampdorii, proti níž jediný gól vstřelil Antonín Barák. Pro českého reprezentanta se jedná o pátou soutěžní branku za toskánský celek.

13.11.202219:57

Barák skóroval, Fiorentina přesto padla

Fiorentina nebyla vůbec daleko od cenného bodu na půdě AC Milán, a to i díky brance českého reprezentanta Antonína Baráka. Ten ve 28. minutě vyrovnával na 1:1. Následně obdržel ve druhém poločase žlutou kartu, přičemž čtvrthodinu před koncem byl střídán. Ani jeho gólový příspěvek na remízu nestačil, hosté totiž zaznamenali v závěru vlastní trefu.