19.02.2023 17:30 CET
3 : 1
(1:0)

Žilinčania na záver kola nestačili na Železiarne

V záverečnom dueli 20. kola Fortunaligy zdolal FK Železiarne Podbrezová celok MŠK Žilina 3:1 (1:0) a v boji o prvú šestku získal dôležité tri body.

V jedenástej minúte sa po signáli z rohového kopu dostal do zakončenia Ďatko, no jeho strelu zblokoval jeden z obrancov MŠK. V 29. minúte dostal dlhú loptu Jambor, a Ludha ju so stoickým pokojom tesne pred útočníkom Žiliny odkopol. Domáci gólman v tejto chvíli poriadne zabrnkal na nervy fanúšikov v Zelpo Aréne.

V 36. minúte bol Bariš faulovaný v pokutovom území, no situácia sa ešte skúmala videom. Rozhodca potom ukázal na biely bod. Pavúk poslal loptu do ľavého rohu žilinskej bránky, Belko sa vrhol na pravú stranu a bol tak bez šance - 1:0. V 44. minúte kombinovali Žilinčania pred pokutovým územím "železiarov". Rusnákov center Bartoš odhlavičkoval na kopačku Gidiho, ktorý v dobrej pozícii mieril nad.

V 58. minúte "Šošonom" vyšla rýchla akcia. Po ľavej strane sa do šestnástky Podbrezovej predral Jambor a našiel Ananga, ktorý strelou k ľavej tyči vyrovnal - 1:1. V 79. minúte Sangare vystrelil z veľkého uhla a jeho pokus si našiel priestor medzi rukou Belka a ľavou tyčou - 2:1.

V 89. minúte po rohovom kope Grešáka a centri Kukoľa sa lopta dostala ku Sangaremu. Ten ju však nedokázal trafiť ideálne a Belko ju mohol schovať do svojich rukavíc. V tretej nadstavenej minúte duelu Špyrka dostal z ľavej strany prihrávku od Šikulu. Jeho prvý pokus Belko vyrazil, no z dorážky už futbalista Podbrezovej nezaváhal. Po štyroch nadstavených minútach zápas skončil. Podbrezová získala potrebné tri body po víťazstve nad Žilinou pomerom 3:1.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu