18.03.2023 15:00 CET
2 : 0
(2:0)

Záhoráci zdolali Trenčanov a vyhupli sa na tretie miesto

MFK Skalica uspela na domácej tráve v druhom nadstavbovom kole Fortunaligy a v skupine o záchranu zdolala AS Trenčín 2:0 (2:0).

V trinástej minúte našla prihrávka na hrot Skalice Fábryho, ktorý na dvakrát dokázal prestreliť Vozinhu. Vzápätí ešte tesne pred bránkovou čiarou dorazil loptu za čiaru Yao a stal sa tak prvým strelcom v zápase - 1:0 pre Záhorákov. V 20. minúte mali hostia veľkú príležitosť vyrovnať. Kmeť poslal z pravej strany center pred Junasa, Kupusović však hlavou mieril tesne vedľa pravej tyče skalickej bránky. V 24. minúte nastal pred bránkou AS závar. Obranný val Trenčína nedokázali prestreliť Fábry ani Krčík. V 32. minúte domáci zvýšili náskok na dva góly. Stalo sa tak po rohovom kope. Haša v 16-ke Trenčína usmernil skákajúcu odrazenú loptu medzi tri žrde - 2:0. V 45. minúte Skalica rýchlo zakontrovala. Yao našiel Fábryho, ktorého zakončenie veľmi dobrým zákrokom Vozinha vytlačil na rohový kop.

V 48. minúte nesadla strela Fábrymu. V 53. minúte sa Yao nepresadil cez Mičudu. Po hodine hry sa hra prelievala zo strany na stranu, ale bez gólového efektu. V 71. minúte brankára domáceho tímu Martina Junasa nahradil extrenčiansky gólman Igor Šemrinec. Prudkou prízemnou strelou to naňho zakrátko vyskúšal Azango. V 86. minúte sa Haša s nasadením prebíjal cez dvoch hráčov Trenčína, a následne bol faulovaný. V nadstavenom čase Haša vysúval do šance Moronga, ktorý bol napokon v postavení mimo hry. Skalica zdolala Trenčín 2:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk