Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.77 - 3.88 - 4.18
Tipliga
Tipy na vítěze podle 178 hráčů v soutěži Tipliga: 79% - 16% - 6%

Trenčín v predohrávke zobral všetky body Michalovciam

AS Trenčín zaknihoval prvé víťazstvo sezóny, keď v predohrávke štvrtého kola Fortunaligy zdolal Michalovce na Sihoti 3:1 (1:1).

Už vo štvrtej minúte Demitra odcentroval na hlavu Gajdoša a ten nezaváhal - 1:0. V 16. minúte rozhodca po kontrole VAR-om ukázal za faul Madua na biely bod a hostia zahrávali penaltu. Adler da Silva kopol loptu do ľavej strany, Kukučka sa hádzal na opačnú - 1:1. V 22. minúte vystrelil Gajdoš razantne, no iba do brankára. O minútu nato dobrá kombinácia Zemplína rozleptala obranu AS a Adler da Silva mohol pridať svoj druhý gól. Uvoľnil sa v šestnástke, ale tesne minul bránu. V 37. minúte Soares na ľavej strane šestnástky posadil na zem dvoch obrancov a vystrelil. Kožuchar reflexívnym zásahom zabránil gólu. V 43. minúte Lavrinčík zo 17-tich metrov pravačkou tesne prestrelil brvno michalovskej bránky. V poslednej minúte prvého polčasu išli Michalovčania traja na dvoch. Perez si vybral Adlera na pravej strane, ale príliš ho prihrávkou zahnal, takže ten z uhla prestrelil.

V 55. minúte kopol priamy kop Gajdoš. Prvý bol pri lopte Stojsavljevič a v páde trafil tyč hosťujúcej brány. V 67. minúte Trenčín pretavil svoj tlak do konkrétneho výsledku. Kingsley Madu potiahol loptu stredom, otvoril sa mu priestor a prudkou ranou z 18-tich metrov ju umiestnil k žrdi - 2:1. V nadstavenom čase Kmeť obhodil vybiehajúceho brankára, ale loptu zastavil posledný obranca. V piatej nadstavenej minúte videli priaznivci v hľadisku ešte jeden gól. Domáci zavelili k brejku, pri ktorom nastalo prečíslenie dvaja na jedného. Z hranice šestnástky trafil presne Pires. Trenčín vyhral svoj prvý zápas v sezóne, keď nad Michalovcami dominoval pomerom 3:1.
Autor: Dušan Guman / sport.sk