21.11.2021 17:00 CET
1 : 2
(1:1)

Michalovce aj Slovan natiahli svoje rozdielne série

MFK Zemplín Michalovce výsledkovo neprekvapil a v poslednom zápase 15. kola Fortunaligy prehral na domácej tráve s favorizovaným ŠK Slovan Bratislava o gól 1:2 (1:1).

Hosťujúci tím vybehol na trávnik so snahou predĺžiť šesťzápasovú víťaznú sériu. Domáci zas chceli naplno bodovať po štyroch dueloch. Lepší vstup do merania síl mali Slovanisti. V 16. minúte Čavrič odcentroval do šestnástky. Domáci Magda odkopol loptu iba pred Hentyho, ktorý pohotovo prestrelil Száraza - 0:1.

Michalovce to nepoložilo. Favoritovi boli v prvom polčase vyrovnaným súperom a viackrát pohrozili ofenzívnymi akciami. V 26. minúte Ranko vysunul Trusu, ktorý využil nedorozumenie Božikova s brankárom Chovanom a vyrovnal na 1:1. Trusa sa do sľubnej príležitosti dostal aj v 37. minúte, ale jeho pokus jeden z hostí tečoval do žrde.

Hostia ani v úvode druhého polčasu nevedeli chytiť správny rytmus. V 62. minúte bol v sľubnej pozícii Marcin, ale prestrelil bránku. Slovanisti sa dostali k súvislej ofenzívnej akcii v 65. minúte. De Marco trafil do protihráča a Čavrič hlavičkoval vedľa bránky. Krátko nato Hentyho center nezachytili Vaško ani Mendez a Zmrhal usmernil loptu za Száraza - 1:2.

Domáci sa opäť snažili vyrovnať, no tentoraz už boli hostia pri defenzívnej činnosti koncentrovanejší. Hráči majstra v závere, ktorý poznačila aj obojstranná nervozita, hrozili najmä z brejkov. Krížna strela striedajúceho Greena v 90. minúte skončila na žrdi. V nadstavenom čase neprekvapil brankára Chovana pokus Trusu.

Pre belasých to bolo už siedme víťazstvo po sebe. Po ňom majú na prvom mieste tabuľky päťbodový náskok pred Spartakom Trnava, ktorá iba remizovala v Moravciach. Michalovce prehrali štvrtý zápas po sebe a priebežne sú na ôsmom mieste.

Autor: Dušan Guman / sport.sk