21.05.2022 17:00 CET
2 : 2
(1:1)

Trenčín si body s Michalovcami delil, hostia prišli o baráž

Trenčín a Michalovce odohrali posledný duel nadstavbovej časti aktuálneho ročníka Fortunaligy pod hradom Matúša Čáka. Domáci AS v sobotu na vlastnom štadióne iba remizoval s východniarmi 2:2 (1:1).

Pred týmto duelom strácali hosťujúce Michalovce na ôsmy Liptovský Mikuláš jediný bod. To znamenalo, že ak by ho v poslednom kole predbehli, hrali by baráž o účasť v Európskej konferenčnej lige. Naopak, domáci Trenčín na prvej priečke tabuľky v skupine o záchranu v najvyššej súťaži už nemohlo ohroziť nič. Trenčínu sa v nadstavbovej časti veľmi darilo a svoju pozíciu si tak udržal celkom zaslúžene. Trenčania sa ujali vedenia v 25. minúte.

Vtedy domáci Azango prihral Kupusovičovi, ktorý aj s prispením Ranka prekonal Kožuchara. AS tak išiel do jednogólového vedenia. Michalovčania na takýto vývoj zápasu reagovali zvýšením svojej aktivity. A v 41. minúte sa dočkali vyrovnania. Stalo sa tak po tom, čo útočník Zemplína Marcin prestrelil Ilieva. Stav bol teda vyrovnaný a do skončenia prvého dejstva sa viac nezmenil.

V 50. minúte išli hostia dokonca do vedenia. Po rohu Kotulu sa hlavou presadil Valanakis - 1:2. Považania však dokázali gólovo odpovedať zásluhou striedajúceho Soaresa, ktorý v 71. minúte obišiel Kožuchara a zakončil do odkrytej bránky. Viac gólov v tomto zápase nepadlo. AS Trenčín remizoval s najvýchodnejším celkom slovenskej Fortunaligy MFK Zemplín Michalovce 2:2.

O barážových priečkach a ich obsadení bolo definitívne rozhodnuté. Skupinu o udržanie sa vo Fortunalige vyhral Trenčín so 48 bodmi. Druhú priečku obsadil Liptovský Mikuláš, hoci dnes prehral doma so Zlatými Moravcami. Zhodne s Michalovcami nahral za celú sezónu zhodne 40 bodov, no na rozdiel od východniarov si zahrá i baráž o Európsku konferenčnú ligu.

Autor: Dušan Guman / sport.sk