06.03.2021 14:30 CET
3 : 1
(2:1)

Slovan urobil s Dunajskou Stredou rázny krok za obhajobou titulu

ŠK Slovan Bratislava potvrdil úlohu favorita a na domácom Tehelnom poli zdolal druhý celok tabuľky FC DAC 1904 Dunajská Streda 3:1 (2:1). Dvomi gólmi zahviezdil Vladimír Weiss.

Slovanu zo zdravotných dôvodov chýbali viacerí hráči. Medzi nimi aj klasické opory jeho základnej zostavy, ako sú Holman, Ratao a Pauschek. Hostia naopak pricestovali v plnej sile. V porovnaní s predchádzajúcim duelom proti Michalovciam urobil tréner Storck jedinú zmenu: Nicolaescua nahradil Balič. Pre DAC to bol jubilejný 800. zápas v najvyššej slovenskej súťaži. Ak chcel trošku zdramatizovať boj o titul, potreboval na Tehelnom poli bodovať. Pred úvodným výkopom si účastníci duelu minútou ticha uctili bývalého dlhoročného kapitána Slovana a strieborného medailistu z OH 1964 v Tokiu Antona Urbana, ktorý zomrel v piatok.

Už v tretej minúte sa k padajúcej odrazenej lopte dostal Weiss a veľmi pekným volejom nedal brankárovi hostí z hranice šestnástky šancu - 1:0. Jedlička si na loptu síce siahol, ale to bolo málo. DAC na začiatku šlágra kola trošku hibernoval. V jedenástej minúte Beskorovajnyj fauloval v šestnástke Medveděva a Weiss z jedenástky s veľkým prehľadom zvýšil vedenie Slovana už na 2:0. DAC sa nechytil ani po tomto zásahu. Naopak, o zvýšenie skóre sa stále viac snažili domáci. Viaceré krídelné prieniky belasých ale gól nepriniesli. V 32. minúte pomohla hosťom hrubá chyba Nona, ktorý prišiel o loptu v súboji s Baličom. Balič v šestnástke posunul doľava nabiehajúcemu Divkovičovi, ktorý krížnym zakončením po zemi znížil na 1:2 z pohľadu svojho tímu. V 38. minúte vyskúšal šťastie strelou z uhla Divkovič, no Greif sa prekvapiť nenechal.

Hostia vstúpili do druhého dejstva koncentrovanejší a s väčším držaním lopty. Góly v ich podaní však neprišli. Ďalšej príležitosti sa Slovan dočkal v 57. minúte. Moha si v pokutovom území zasekol jedného z brániacich hráčov a šikovne preloboval Jedličku - 3:1. O chvíľu mohlo byť už 4:1: Ožbolt oklamal dvoch obrancov a nabil Mohovi, ktorý bol celkom sám pred prázdnou bránkou. Moha však z niekoľkých krokov minúl. Nepochodil ani v 72. minúte, keď jeho zakončenie z hranice šestnástky zneškodnil Jedlička. V 80. minúte si Blackman po prieniku do šestnástky pýtal penaltu, ale hvizd hlavného rozhodcu sa neozval. Slovan porazil DAC Dunajská Streda 3:1, čím náskok na čele tabuľky zvýšil už na desať bodov. Zároveň neprehral svoj desiaty ligový zápas v sérii a urobil veľmi presvedčivý krok k zisku ďalšieho titulu.

Autor: Dušan Guman / sport.sk