28.07.2018 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

Spartak Trnava - FC Zlaté Moravce 1:0

Prvé body v novej sezóne má už aj majster z Trnavy. Na odvetu proti Legii Varšava sa Látalovci naladili výhrou, hoci len gólom z penalty. O troch bodoch rozhodol Ján Vlasko.

Už pred zápasom majstri svorne hovorili o tom, že duel ako so Senicou sa nesmie opakovať. A ani body sa v lige nemôžu darovať každé kolo. Preto sa od úvodu snažili domáci potvrdiť rolu favorita a súpera zneškodniť čím skôr. Nedarilo sa im však poriadne ohroziť bránu, hoci loptu na kopačkách mali v moci.

Prvú šancu mal po desiatich minútach Pekár, ale mieril len nad a potom neuspel Miesenböck pretože Chovan ho vychytal. Na druhej strane Rusov najskôr vyriešil prihrávku Brašeňa do päťky a potom po priamom kope Udeh prehlavičkoval domácu bránu. V závere polčasu kiks Godála s Rusovom skončil na hornej sieti a potom ešte zahrozil Ewertona, no gól z toho nebol.

Veľa nechýbalo k tomu, aby sa po prestávke menilo skóre v prospech Trnavy. Dangubič nahrával do šance Miesenböckovi, ale ten mieril len do spleti tiel. Neskôr po centri Dimitrijeviča mieril na druhej strane nad bránu Urgela. Dangubič sa nepresadil ani o niečo neskôr, ponad Chovana loptu neprepasíroval. Bežala 54. minúta.

Po hodine hry prišiel faul v šestnástke hostí od Udeha a Vlasko z penalty premenil šancu na 1:0. Vion sa snažil vyrovnať, ale Rusov si poradil ako s Orávikovou šancou, tak aj s Urgelovou. Štvrťhodinu pred koncom strelu Casada kryl na dvakrát trnavský brankár.

Vion v 85. minúte takmer vyrovnal, ale zaskvel sa Rusov. Gól už nedali ani Grendel či Dangubič v závere a tak tri body ostali doma, majster bodoval prvýkrát v sezóne. To Zlaté Moravce majú po dvoch dueloch skóre 1:5 a dve prehry.

Autor: Ľubomír Hudačko