18.05.2019 17:00 CET
4 : 0
(2:0)

AS Trenčín - Železiarne Podbrezová 4:0

AS Trenčín výrazne posilnil svoje šance na záchranu v najvyššej súťaži, keď na svojej tráve zdolal FK Železiarne Podbrezová vysoko 4:0 (2:0).

Už v piatej minúte rozhodca Glova odpískal jedenástku po zákroku Oravca na Corryna. Premenil ju Sleegers - 1:0. Hral sa bojovný futbal. Po centri Paura sa hostia ubránili. Ofenzívne akcie boli naďalej v réžii Trenčína. Corryn našiel v šestnástke Paura, ktorého zakončenie zblokoval protihráč. Ešte väčšiu šancu mal Zubairu; jeho strelu zvnútra šestnástky zneškodnil Vantruba. Tutovku v bezprostrednej blízkosti spálil Čatakovič. Podbrezová vystriedala už v 23. minúte. Wiezik nahradil Obročníka a práve on mohol vzápätí vyrovnať. Jeho pokus však išiel nad. Rýchlo striedal aj Trenčín: zdravotné problémy mal Paur a namiesto neho nastúpil Lamine. V 30. minúte zahodil tutovku na 2:0 Sleegers. V nadstavenom čase úvodného dejstva Kiwior fauloval Sleegersa a Čatakovič s prispením žrde z pokutového kopu prekonal Vantrubu - 2:0.

Cez prestávku Špyrka nahradil Halgoša. Podbrezová sa tlačila vo väčšom počte dopredu. To otváralo priestor na kontry Trenčanom. Lamine vysunul do samostatného úniku Čatakoviča, no márne. Na opačnej strane Šemrinca preveril striedajúci Špyrka. Tretí pokutový kop zapískal arbiter po súboji Bartoša s Corrynom. Sleegers si pripísal druhý gól - 3:0. Rezignovaní Horehronci inkasovali aj v 71. minúte, keď Čatakovič poľahky prešiel obranou a tiež pridal svoj druhý zásah. Na 5:0 mohol zvýšiť striedajúci Roguljič, ale neurobil to, a tak Trenčín porazil Podbrezovú 4:0 a poslal ju do druhej ligy.

"Povedali sme si, že budeme hrať ako na tréningu, kde hráme krásny ofenzívny futbal. Tým sa nám možno podarilo striasť napätie z chlapcov a hrali pekný futbal. Teším sa, že Trenčín sa vrátil k tomu, čo ho zdobilo: k ofenzívnemu futbalu, pekné akcie, góly, šance aj v závere zápasu. Všetci, ktorí sme tu, sa pokúsime pomôcť Trenčínu dostať sa z tejto ťažkej situácie," povedal tréner Považanov Ivan Galád. "Gratulujem domácim k víťazstvu, dali štyri góly, my ani jeden. Prevýšili nás v dôraze, agresivite, osobných súbojoch. Za stavu 0:3 sme sa snažili stretnutie zdramatizovať. Domáci už hrali uvoľnene, dostali krídla a pridali štvrtý gól. Mali aj ďalšie príležitosti a zvíťazili zaslúžene," uviedol po zápase tréner Podbrezovej Vladimír Veselý.

Autor: Dušan Guman / sport.sk