14.10.2017 15:00 CET
0 : 3
(0:2)

Zemplín Michalovce - Spartak Trnava 0:3

V dvanástom kole Fortunaligy podľahol MFK Zemplín Michalovce lídrovi tabuľky Spartaku Trnava vysoko 0:3 (0:2).

V piatej minúte sa po pravej strane predral Čanturišvili a Čonka vsietil prvý gól - 1:0 pre Spartak. Hostia sa už potom zamerali na rýchle kontry. V23. minúte jeden z Trnavčanov ukážkovo vysunul do behu Jirku, ktorý si loptu posunul okolo vybiehajúceho brankára a doklepol ju do prázdnej brány - 2:0. Michalovčania mohli znížiť ešte do polčasu, ale v v 45. minúte Danko netrafil v stopercentnej šanci bránku. V 55. minúte Šimčák spálil tutovku. V 63. minúte Dankova strela išla opäť iba tesne vedľa. Hostia sa naďalej zameriavali na rýchle protiútoky. Tak aj zvýšili striedajúcim Kadlecom na 3:0. Snaha domácich v závere nepriniesla ani čestný úspech. Spartak Trnava porazil Zemplín Michalovce 3:0.

"Vstup do zápasu sme si predstavovali ináč. Chceli sme hrať aktívne, no prvý polčas sme mali príliš veľký rešpekt zo súpera. Táto prehra je pre nás príliš krutá, musíme zdvihnúť hlavy, pretože na nás čakajú ďalšie dôležité zápasy," opísal dianie na ihrisku tréner východniarov Anton Šoltis. "Zvyčajne je v Michalovciach veľmi ťažké zvíťaziť, vždy to bývajú vyrovnané zápasy. Aj tento bol pre nás náročný, dali sme však tri góly a žiadny sme nedostali," skonštatoval tréner Trnavy Nestor El Maestro.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk