21.10.2017 17:00 CET
3 : 2
(2:1)

FC Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 3:2

ViOn Zlaté Moravce prekvapujúco triumfoval v trinástom kole Fortunaligy, keď bratislavský Slovan porazil 3:2 (2:1).

V tretej minúte Greif pri malej domov zavaril spoluhráčom. Urgela vystihol úmysel hostí, no trafil iba gólmana belasých. Nasledoval roh. V deviatej minúte da Silva vystrelil spoza veľkého vápna. Sekulić loptu tečoval a ViOn viedol 1:0. V 27. minúte sa do vzduchu zavesil Hološko a bezpečne prekonal Kováča - 1:1. Na konci úvodného dejstva center spoza rohovej zástavky doplachtil na hlavu da Silvu, ktorý pridal svoj druhý gól v zápase - 2:1. V 57. minúte Hološko z niekoľkých metrov prestrelil bránu. V 61. minúte Karlík s pomocou tyče zvýšil na 3:1 po kombinácii Gešnábela s de Oliveirom. Už o minútu nato znížil na rozdiel gólu Čavrič. Pomohol mu k tomu teč obrancu. V 71. minúte dostal druhú žltú kartu Holman z ŠK Slovan a porúčal sa z ihriska. V 79. minúte mal Čavrić pred bránou pripraveného Mareša, namiesto toho však vystrelil a Kováč zasiahol úspešne. V 86. minúte strela Nascimenta Clebera skončila tesne nad bránou. Na konci duelu uvidel červenú kartu Kubík po tom, čo udrel súperovho hráča do tváre. V nadstavenom čase Hološko nepremenil svoju druhú príležitosť dať gól. ViOn Zlaté Moravce zdolal ŠK Slovan Bratislava 3:2 (2:1).

"Videli sme veľmi dobré stretnutie. Doma sme veľmi silní, čo sme aj dnes potvrdili. Pomohla nám štandardka pred druhým gólom. Diváci si prišli na svoje. Ďakujem hráčom aj fanúšikom za podporu. Ideme s chuťou do ďalších zápasov," zhodnotil zápas tréner domácich Juraj Jarábek. "Vedeli sme, že to bude veľmi ťažký zápas. Myslím si, že stretnutie sme si prehrali už v prvom polčase. Od začiatku sme nechytili ten správny rytmus a ešte aj Vittek sa zranil hneď v úvode. Prehrávali sme väčšinu osobných súbojov. Mrzí ma, že sme dostali druhý gól do šatne. Po zmene strán sme ukázali, že chceme viac drieť, mali sme dvoch vylúčených hráčov. Napriek prehre však ideme ďalej," informoval médiá tréner belasých Ivan Vukomanovič.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu;fortunaliga.sk