04.03.2017 17:00 CET
0 : 0
(0:0)

FC Zlaté Moravce - Spartak Trnava 0:0

Na štadióne v Zlatých Moravciach sa v 22. kole Fortunaligy zrodila bezgólová remíza. ViON remizoval s trnavským Spartakom 0:0. Už od začiatku išlo o vyrovnaný duel. Diváci veľa streleckých príležitostí nevideli ani na jednej strane. Vo štvrtej minúte potiahol loptu po pravej strane Boszorád, odcentroval a Gešnábelova hlavička letela ponad Jakubechovu bránu. Hostia v 18. minúte pohrozili Tambem, ale Kováč bez problémov kryl. V 24. minúte sa po druhej žltej karte pobral smerom k šatniam domáci de Oliveira. Presilovka ale trvala veľmi krátko. V 31. minúte Hladík po tvrdom zákroku na Pintéra videl tiež červenú kartu a sily sa opäť vyrovnali. V závere polčasu Orávik spätne prihral nabiehajúcemu Boszorádovi, ktorého prízemnú strelu odvrátila obrana na roh. Druhý polčas priniesol množstvo nepresností a osobných súbojov. V 49. minúte Nurkovičova slabá strela Trnavčana medzi tromi žrďami neprekvapila. V gólovej príležitosti sa v 53. minúte ocitol hosťujúci Tambe. V 76. minúte Kostadinovov roh našiel Karlíka a jeho volej zblokovala obrana Spartaka. V 85. minúte Boszorádov strieľaný center našiel Pintéra, ktorý z dvanástich metrov vystrelil vysoko nad. Rozhodnúť mohol v 88. minúte Pastva. Z vnútra malého vápna poslal loptu vedľa pravej žrde. ViON Zlaté Moravce remizoval so Spartakom Trnava 0:0. "Videli sme bojovný futbal, ktorému však chýbala kvalita. Ani jedno mužstvo nechcelo prehrať, bolo minumum šancí, a preto sa stretnutie skončilo bez gólov," skomentoval tréner Trnavy Miroslav Karhan. "Súhlasím, že to bol bojovný futbal. Myslím si, že kvalitu hry ovplyvnil terén. Vylúčenia na oboch stranách mi neprináleží hodnotiť. Čakali sme na príležitosť, tá šanca nakoniec prišla, ale Pastva v koncovke predviedol skôr obranný zákrok, ako strelu na bránu," nechal sa počuť Karhanov náprotivok z lavičky Zlatých Moraviec Juraj Jarábek.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk