30.05.2015 17:15 CET
3 : 0
(0:0)

MŠK Žilina - Spartak Trnava 3:0

Jednoznačné víťazstvo rozdielom triedy si pripísali v poslednom ligovom kole ročníka 2014/2015 Žilinčania proti Trnave. Šošoni všemožne chceli pomôcť ku korune Kráľa strelcov Matejovi Jeličovi, čo sa im aj sčasti podarilo. Ani dva zásahy Chorváta však na osamostatnenie sa na prvej priečke v tejto bilancii nestačili. Dvakrát sa totiž trafil aj Čech Jan Kalabiška a tak si titul naj strelca podelia.

Najprv pohrozil hlavičkou Tóth, no skóre sa nemenilo, zasiahol totiž pozorne Volešák. Aktívnejší boli v prvých minútach Trnavčania, svedčí o tom aj brejková situácia po spolupráci Mikoviča so Sabom. Druhý menovaný ale mieril vysoko nad. Neskôr sa prebudili aj domáci a to sa ešte len zastreľoval prvotnou ranou Jelič tesne nad. Na trávniku potom pribudlo nervozity a začalo sa viac iskriť. Žilinčania sa nevedeli dostať do tempa, ani pred Kelavovou bránu a oveľa viac vzruchu tak bolo pred bránou MŠK. V 33. minúte sa dostal k hlavičke nikým nekrytý Vavro a Kelava jeho pokus k ľavej žrdi zastavil tesne pred čiarou. Päť minút pred koncom mohol otvoriť skóre Cleber, no neuspel v súboji s Volešákom. Lopta totiž mierila mimo brány a keď neuspel v 42. minúte ani Mikovič po tvrdej strele, na gól sa v Žiline muselo čakať.

A veruže to po prestávke prišlo, hostia si vzadu nedali pozor a to bola voda na mlyn pre kanoniera Mateja Jeliča. Chladnokrvne si v šanci poradil a nedal Kelavovi šancu - 1:0.

Škvarka mal potom šancu zvýšiť skóre, gól šošonov výrazne povzbudil do ďalšej ofenzívnej práce. Netrafil však odkrytú svätyňu Kelavu a preto ostávalo pri najtesnejšom vedení. Lenže nie nadlho, po hodine hry sa domáci radovali druhýkrát. Strelu Škvarku po zemi síce Kelava ešte stihol vyraziť, ale iba k Jeličovi, ktorý zvýšil na 2:0. A keď o necelé dve minúty vyrobili hostia v zadných radoch ďalšiu chybu a Mihalík zvýšil na 3:0, bolo o víťazstve domácich rozhodnuté.

Súboj na diaľku s Kalabiškom o korunu Kráľa strelcov Jelič túžil vyhrať, lenže hattrick sa mu vsietiť nepodarilo. Jeho 19 gólov totiž kopíroval v tejto sezóne aj senický hráč a preto si korunu podelia. Hreje však tak či tak druhé miesto vo Fortuna lige a tiež víťazstvo rozdielom triedy nad Spartakom. Ten si tretie miesto neudržal a prepustil naň Slovan.

Autor: Ľubomír Hudačko