14.03.2015 14:30 CET
1 : 1
(1:1)

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:1

Derby cez kopec nemá víťaza, čo môže tešiť jedine Banskú Bystricu. Tí si nechali Ružomberok ešte na dosah a na ťažkom teréne vybojovali dôležitý bod. V prípade prehry by to Dukla už na chvoste tabuľky a práve Liptákom poriadne uľahčila. Záchranárske práce teda ešte budú mať iste zaujímavý spád.

Zápas sa pomaly ešte ani nezačal a už sa kopala penalta. Sapara po pár minútach vybojoval pokutový kop, ktorý tretím zásahom do siete otvoril skóre Pavol Masaryk - 1:0. Psychická vzpruha pre domácich sa tak ponúkla už v 7. minúte a pre hostí mali nastať krušné časy. Ešte horšie mohlo byť o niečo neskôr, keď sa Maslo dostal k hlavičke. Bránu hostí však minul o čosi viac ako pár decimetrov. Lenže prebrali sa postupne aj hostia a svoju šancu takisto využili. V 26. minúte Kapor v ťažkej pozícii hlavou do siete usmernil Snitkov center a začínalo sa odznova - 1:1. Ruža pritom mala viac z hry a vyrovnávajúci gól bol prekvapujúci. Po polhodine hry stálo pri Bystrici šťastie, keď Saparov strelecký pokus mimo bránu tečoval Masaryk. O dve minúty neskôr domáci gólman Nikolič na roh vytlačil Snitkovu strelu z diaľky. Na druhej strane zase Dagbašjan zvnútra bystrickej šestnástky mieril vysoko nad. Veľkú šancu na naklonenie misiek váh pre hostí mal Snitka, ale včas zachránil umne Nikolič. Aj preto sa do kabín šlo za nerozhodného stavu.

Vojaci mohli ísť do vedenia po prestávke, keďže na hlavičke mal gól opäť Kapor. Len tesne nakoniec minul a domáci si mohli vydýchnuť. Razom by ich to stálo mnoho síl nakoniec ešte otáčať predtým na začiatku vedúce skóre. V spleti mnohých tiel mieril nepresne Masaryk na druhej strane a divákom teda nie a nie dorpiať tretí gól v dueli. V druhej polovici sa hra prelínala z jednej strany na druhú. V 69. minúte Polievka natiahol Nikoliča. V 73. minúte sa vo výbornej pozícii ocitol Nagy, ale hlavou netrafil medzi žrde. V 76. minúte Sapara namieril pravačkou a Boroš vyboxoval loptu pred seba a dobiehajúci Masaryk bol v ofsajde. V závere sa už Bystrica skôr len bránila a s bodom bola vopred stotožnená a spokojná. To nedalo spávať Liptákom, tí sa snažili ešte čosi vpredu vymyslieť. Napokon sa im to však nepodarilo a aj preto si tímy body rozdelili po remíze 1:1. To v tabuľke nerieši prakticky nič, ale aspoň sa Dukla nedostala do obrovského manka.

Autor: Ľubomír Hudačko