29.09.2013 14:30 CET
1 : 2
(0:1)

Slovan tesne zvíťazil na pôde Dunajskej Stredy

Slovan Bratislava si v dohrávke 12. kola Corgoň ligy pripísal povinné víťazstvo na pôde Dunajskej Stredy. Každopádne sa však očakával vyšší náskok belasých, ktorí na Žitnom ostrove triumfovali iba 2:1. Slovan si vďaka tomuto víťazstvu upevňuje umiestnenie na čele tabuľky, kde má už šesťbodový náskok.

Posledná Dunajská Streda od úvodu nastúpila proti lídrovi tabuľky veľmi agresívne. DAC mal v úvodných minútach prevahu, ale nedokázal z nej nič vyťažiť a postupne sa hra vyrovnávala. Slovan strelil gól v 25. minúte, ale Kladrubského zakončenie po Fořtovej hlavičke bolo z postavenia mimo hry. V nasledujúci minútach sa na ihrisku nič vážne nedialo, no optickú prevahu mali hosťujúci hráči. Tým sa do prestávky ešte podarilo dostať do vedenia - v 45. minúte strelil gól do šatne presnou hlavičkou srbský stredopoliar Marko Milinković - 0:1. Favorizovaný Slovan teda po prvej polovici hry vyhrával na pôde Dunajskej Stredy 1:0.

V úvode druhého polčasu mohol Vittek navýšiť vedenie Slovana, ale v dobrej príležitosti neuspel. Čo sa však nepodarilo skúsenému slovenskému útočníkovi, to sa podarilo českému kanonierovi Pavlovi Fořtovi, ktorý v 53. minúte s prehľadom doklepol Halenárovu prihrávku za Belicov chrbát - 0:2. DAC znížil vedenie Slovana o desať minút neskôr, kedy Gašparík bezpečne premenil nariadený pokutový kop po faule Gorosita - 1:2. V nasledujúcich minútach mal Slovan niekoľko príležitostí na zvýšenie skóre, no to sa do záverečného hvizdu už nemenilo. Dunajská Streda teda na domácej pôde po bojovnom výkone napokon podľahla lídrovi tabuľky 1:2.

Autor: Filip Kubaliak