03.03.2012 17:30 CET
1 : 0
(0:0)

Karhan v úplnom závere rozhodol o víťazstve Trnavy

Trnava v 20. kole a zároveň prvom jarnom kole privítala Zlaté Moravce. Bol to vcelku vyrovnaný duel, hralo sa hore-dole, ale v závere rozhodol kuriózne o výhre Trnavy najskúsenejší hráč na ihrisku - Miroslav Karhan.

Spočiatku sme veľa šancí nevideli, ale miernu prevahu v strede poľa mali hostia. V 20. minúte nacentroval Čvirik na Pavelku, ale Kuciak pred ním skvele zasiahol. O sedem minút neskôr nariadil hlavný arbiter penaltu po zákroku Gašparíka na Husára a Zlatomoravčania sa radovali z nariadenia penalty priskoro - Milan Pavlovič ju nepremenil, keďže Raška krásnou robinzonádou vychytal zlý pokus hosťujúceho hráča. V 37. minúte vystrelil z ľavej strane hosťujúci Chren, ale Raška jeho dobre mierenú strelu vychytal. V 42. minúte po rohovom kope Karhana hlavičkoval Pavelka, ale mieril nad brvno. V závere ešte po peknom centri zahlavičkoval Kaufman, ale mieril vedľa ľavej žrde.

Počas prestávky si Trnava spomenula na jej dlhoročného hráča a živú legendu, Jozefa Adamca, ktorý nedávno oslavoval jubilejné 70. narodeniny. Fanúšikovia sa k nemu zachovali skutočne ako sa patrí, lebo to bol skutočne hráč veľkých kvalít a zaslúži si uznanie.

V druhom polčase sa hral spočiatku opäť len kombinačný futbal. V 50. minúte mal Hruška vyloženú šancu po prihrávke Babica, ale mieril tesne vedľa. O päť minút neskôr opäť hrozili hostia - Candrák nahral na Babica, ale ten strieľal mimo bránu. V 62. minúte ukázal svoje individuálne schopnosti Michal Gašparík, keď prešiel rovno cez štyroch hráčov, ale potom mieril vedľa. Postupne Trnava mierne otvorila hru a vysunula sa - čo bolo na druhej strane výhodou, keďže ViOn často podnikal nebezpečné protiútoky. Hostia mali totiž neskôr niekoľko sľubných šancí, ktoré však nedokázali zúžitkovať. V 90. minúte sa Trnava dostala kuriózne do vedenia, keď Karhan zahrával štandartku na ľavej z veľkej vzdialenosti cca. 35 m. Napriek tomu bývalý slovenský reprezentant okabátil Kuciaka, ktorý bol vybehnutý a nedobre postavený, a tým ho Karhan krásne prehodil - 1:0. Spartak si už vedeneíe z rúk nepustil a v úvode jari si pripísal dôležité tri body, ktoré ju nechávajú v kontakte s čelom tabuľky.

Autor: Filip Kubaliak