20.11.2011 14:30 CET
1 : 1
(1:1)

FC Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 1:1

V nedeľňajšej dohrávke 17. kola Corgoň ligy Zlaté Moravce hostili Slovan Bratislava. Skvelá divácka kulisa v útulnom štadióne v Zlatých Moravciach videla zaujímavý súboj s dvomi krásnymi gólmi a niekoľkými peknými akciami.

Už od začiatku mohli vidieť diváci niekoľko šancí na oboch stranách. V 2. minúte domáci Pavlovič nastrelil ľavú žrď Hroššovej brány. Neskôr sa však hra presunula do stredu poľa a viac sa kombinovalo. V 14. minúte Žofčák vyskúšal pozornosť Kuciaka, ale domáci gólman si so strelou skúseného záložníka poradil. V 25. minúte Babic pekne nacentroval na Brčáka, ten sa však v rozhodujúcej chvíli pošmykol. O dve minúty padol prvý gól stretnutia, keď Šebo nádhernou prihrávkou pred Kuciakovu bránu presne našiel Lačného, ktorý loptu bez problémov doťukol do brány - 0:1. Slovan tento gól prebudil a hrozil i naďalej. Postupne sa však hra vyrovnala a domáci hrozili najmä zo striel Pavloviča. V 42. minúte sa Šebo ocitol v skvelej pozícii, ale jeho následná strela určite nebola podľa jeho predstáv, keď loptu "našúľal" Kuciakovi. O dve minúty na druhej strane mal vyloženú šancu Pavlovič, ale osamotený zblízka hlavičkoval tesne vedľa. O niekoľko sekúnd neskôr sa už domáci fanúšikovia radovali z gólu, keď Pavlovič prepustil loptu Chrenovi, ktorý krásnou strelou približne z 22 m do protipohybu nedal šancu brankárovi Hroššovi - 1:1. Súboj pokračoval len niekoľko desiatok sekúnd a stav sa tak už nezmenil. Každopádne, divákov musel prvý polčas potešiť, hral sa pekný futbal zo strany na stranu, okorenený dvoma krásnymi gólmi.

V druhom polčase sa spočiatku tiež hral aktívny futbal. Hralo sa viac na polovici Slovana, ale dlhšie chýbali nejaké akcie. V poslednej dvadsaťminútovke sa však ocitlo niekoľko sľubných šancí. V 75. minúte sa Hruška zakvačil do centra od svojho spoluhráča, ale Hroššo si dal pozor. V 77. minúte chyboval domáci obranca Janečka, keď neustál súboj so Šebom a kanonier Slovana takmer skóroval , keď mieril na pravý horný roh Kuciakovej brány. V 87. minúte mohol protiútok domácich zúžitkovať Hruška, nastrelil však iba obrancu Jánošíka. V závere mohol osud duelu vziať do rúk Pavelka, ale po skvelej štandartke Pavloviča loptu nezachytil a nakoniec preletela niekoľko centimetrov popri ľavej žrdi Hroššovej brány. V nadstavenom čase sa ešte Slovan usadil na polovici Zlatých Moraviec, ale nič z toho nevyťažil. Zaujímavý zápas tak skončil spravodlivou remízou 1:1. Skvelá divácka kulisa v Zlatých Moravciach si priebeh duelu určite nebude sťažovať.

Autor: Filip Kubaliak