28.11.2010 14:30 CET
1 : 1
(0:1)

MŠK Žilina - Spartak Trnava 1:1

V sobotu o 14:30 sa pod Dubňom odohral šláger 18. kola Corgoň ligy, v ktorom Žilina hostila Trnavu. V zápase sa podarilo zverencom Dušana Radolského ukradnúť z pôdy žlto-zelených bod, keď Spartak vybojoval remízu 1:1.

Spočiatku sa hral pred slušnou diváckou kulisou kombinačný futbal. V 7. minúte rozohrával hosťujúci Kone priamy kop, ale tečovaná strela nenarobila Dúbravkovi veľké problémy. O sedem minút neskôr na opačnej strane zahrával rohový kop domáci Jež, ktorého centrovaná lopta našla hlavu Šoureka, ale český obranca loptu poslal len na hornú sieť. V 16. minúte fauloval domáci obranca Roman Gergel v pokutovom území Bernátha, nasledoval pokutový kop, ktorý premenil strelou do stredu brány Kone - 0:1.

V 23. minúte zahrával Jež opäť rohový kop, vzápätí sa lopta dostala k Rilkemu, ktorý zblízka zahodil vyloženú šancu. O tri minúty neskôr kapitán domácich Róbert Jež napálil z voleja na hranici šestnástky do brvna Raškovej brány. V 33. minúte si hostia vypracovali peknú akciu, keď Bernáth šikovne vysunul Bicáka, ktorý však následne nepochodil pred Dúbravkom. V 38. minúte domáci Jež z pravy strany nacentroval do pokutového územia, následne hlavičkoval Šourek, ale Dúbravku neprekonal ani tentokrát. V 43. minúte mohli hostia zvýšiť, ale Bicákova strela z hranice šestnástky mierila do brvna Dúbravkovej brány. V prvom polčase sa hral pod Dubňom zaujímavý zápas s množstvom šancí na oboch stranách, ale efektívnejší však boli hostia, keď vyhrávali 1:0 po góle Koneho z pokutového kopu.

V druhom polčase spočiatku lepšie zahrali domáci, ktorý sa snažili predovšetkým o vyrovnanie. V 50. minúte domáci Vladavič z ľavej strany nacentroval pred Rašku, ale osamotený Angelovič s Oravcom však nedokázali loptu dopraviť do siete. V 72. minúte domáci Jež vystrelil, následne sa k odrazenej lopte dostal Poliaček, ktorý však strelu namieril iba do bočnej siete. O šesť minút neskôr sa po rohovom kope Ježa konečne domáci presadili, tentokrát Oravec úspešne prekonal Rašku - 1:1. V 86. minúte mohli domáci rozhodnúť zápas, ale Oravec z pokutového kopu trafil iba pravú tyč, odrazenú loptu ešte chytil pred bránkovou čiarou brankár Trnavy, Martin Raška. Do konca zápasu už gól nepadol a tak sa pod Dubňom oba tímy rozišli zmierlivo po remíze 1:1.

Autor: Filip Kubaliak