02.04.2011 17:30 CET
1 : 0
(1:0)

FC Zlaté Moravce - Spartak Trnava 1:0

Corgoň liga mala v sobotu na programe zostávajúce zápasy 24. kola a v Zlatých Moravciach sa predstavila Trnava. Po nemasnom-neslanom výkone však neberie domov ani bod, domáci tím vyhral 1:0.

V úvode posielal Coimbra nebezpečný center do šestnástky, ale nikoho nenašiel. Domáci ViOn mal šancu na otvorenie skóre v 9. minúte; po dobrej lopte však zblízka nedal ani Pavelka, ani Kuračka. Zmätky v trnavskej defenzíve pokračovali, Kuračka bol v možnosti aj o minútu, z uhlu však nezakončoval ideálne. V 24. minúte centroval Chren, hlavičkoval Pavelka, ale nad, Raška sa tak nemusel zamestnávať. Kuračka bol aktívny aj v 36. minúte, ale po dobrej individuálnej akcii zakončoval slabo. Na druhej strane dobre prihrával do čistej šance Koné, ale pred prázdnou bránou nikto z jeho spoluhráčov nezasiahol. Trestal tak ViOn, keď v 39. minúte sa po chybe Kaščáka dostal k lopte Hruška a už len naservíroval Candrákovi, ktorý sám pred prázdnou bránou musel dať - 1:0. Týmto výsledkom rozhodca ukončil aj prvý polčas.

V úvode druhého dejstva zahrozil z priameho kopu Tomaček, Kuciak bol pozorný. 50. minúta priniesla ďalší vzruch na štadióne, priamy kop Hrušku bol myslený veľmi dobre, krásna strela však napokon skončila len tesne nad bránou. Kuračka spolupracoval s Candrákom aj v 53. minúte, jeho dobrú loptu však druhý menovaný nespracoval ideálne a už bol z dobrého miesta na skórovanie vytlačený. Kuračka centroval aj o pár chvíľ, napokon mohol priamo z rohového kopu zvýšiť náskok, ale tesne minul. Ďalšie minúty hry priniesli boj v strede poľa z minimom šancí na oboch stranách. Hostia sa nedostávali cez pozornú obranu ani len z platonickému zakončeniu, domáci sa zase nikam neponáhľali a hrali si svoju hru. V 75. minúte sa po boji Bicáka dostal k lopte Koné a strieľal do stredu brány, tam bol pripravený Kuciak. Desať minút pred koncom skúšal volejom šťastie Babic, no na bránkovej čiare odvrátil hosťujúci hráč. V 83. minúte strieľal z uhlu pravej strany Orávik, Raška svoje mužstvo podržal. To sa podarilo aj Kuciakovi po Kaščákovej strele. V závere mohol rozhodnúť Kuračka, ale ani on, či Babic neuspel. Ten stihol trafiť aj žrď. Viac sa toho neudialo a Zlaté Moravce porazili Trnavu 1:0.

Autor: Ľubomír Hudačko