27.02.2010 15:30 CET
2 : 0
(0:0)

Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 2:0

Západoslovenské derby tentokrát vyznelo lepšie pre Slovan Bratislava, ktorý na Pasienkoch porazil tím zo Žitného ostrova 2:0. Slovenský vicemajster potvrdil úlohu favorita, ale zápas mohli vyhrať aj vyšším rozdielom.

Už od začiatku zápasu mali domáci prevahu, avšak svoje šance rad radom zahadzovali. V 10. minúte po peknej kombinácií Masaryka sa dostal k lopte Halenár, loptu však netrafil ideálne. O desať minút neskôr sa po odrazenej strele dostal k zakončeniu domáci Obžera, ktorý následne pálil vysoko nad bránu Szamotulského. Tesne po polhodine hry prišla aj prvá vážnejšia šancu hostí, Waua takmer prekvapil Putnockého, ktorý však musel zasahovať. V 32. minúte na bránkovej čiare odkopával hosťujúci Helísek po hlavičke Dosoudila. O tri minúty neskôr mohol otvoriť skóre Masaryk, ale chybu domácej obrany nevyužil. Do konca polčasu sa už nič neudialo a obe mužstvá odchádzali do šatní za bezgólového stavu.

V druhom polčase to bol opäť futbal v réžií domácich. V 47. minúte bol vo vyloženej šanci Grendel, v protiútoku však bol úspešnejší brankár DAC-u. V 55. minúte sa Slovan dočkal gólu, keď Halenár strelou spoza pokutového územia prekonal Szamotulského - 1:0. O jedenásť minút neskôr prišiel ďalší gól v podaní domácich, keď Masaryk využil hrubú chybu hosťujúceho obrancu Adiabu - 2:0. O minútu neskôr sa do šance dostal aj hráč DAC-u Sariyar, keď Putnocky musel jeho hlavičku vyraziť na rohový kop. V 83. minúte si domáci Slovan vypracoval peknú akciu, ale skvelé "nožničky" Dobrotku skončili v rukách Szamotulského. Do konca zápasu sa už výsledok nemenil a Slovan Bratislava tak na neutrálnom ihrisko na Pasienkoch vyhráva v západoslovenskom derby nad Dunajskou Stredou 2:0.

Štefan Horný (tréner Slovana): "Vedeli sme, že prvý zápas po zimnej príprave býva náročný. Bolo tomu tak aj v tomto prípade. V prvom polčase sme si vytvorili množstvo štandardných situácií, no nedali sme gól. Po zmene strán sme pokračovali v tlaku a dali sme prvý gól, čo bolo pre vývoj zápasu veľmi dôležité. Hostia mali jednu šancu, ktorú Wau nepremenil. Stretnutie nám ukázalo, že máme ešte čo zlepšovať, ale tri body zostali v správnych rukách. Boli sme v tomto stertnutí lepším mužstvom."
Kurt Garger (tréner Dunajskej Stredy): "Samozrejme, že sme na Slovane očakávali veľmi ťažký zápas. Prvý polčas nás domáci ničím neprekvapili, vyvinuli veľký tlak, najmä od 25. min. Aj keď ich gólové šance sa zrodili po štandardných situáciách, gól sme našťastie nedostali. Naopak, my sme mohli Wauom skórovať, lenže brankár domácich jeho veľkú šancu zmaril. V druhej časti hry sme si v rozpätí desiatich minút dali v podstate sami dva góly. Na prvý ideálne Koejoe prihrával Halenárovi a druhý sme dostali po chybe našej obrany, ktorú Masaryk potrestal. Dnešný výkon chlapcov bol sľubný, ak zahráme takto aj v budúcnosti, môžeme súperov ešte prekvapiť."

Autor: Filip Kubaliak