11.10.201220:35

Příhoda si třikrát nezapíská

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR zastavila činnost na tři ligová kola sudímu Radku Příhodovi za to, že v nedělním utkání Příbrami s Plzní neodpískal penaltu po faulu na hostujícího Michala Ďuriše. Na stejnou dobu má omezenou delegaci také asistent Antonín Kordula, který přehlédl, že sparťan Václav Kadlec v pondělní dohrávce s Ostravou skóroval z ofsajdu a brance navíc předcházela ruka domácího Tomáše Zápotočného.

11.10.201218:29

Ried - České Budějovice 0:3

PŘÁTELSKY: Ried - Dynamo České Budějovice 0:3 (0:1). Branky: 40. Sandro, 58. Rýdel, 65. Markovič. Sestava Č. Budějovic: I. poločas: Křížek - Novák, Halama, Lengyel, Machovec - Klesa, Otepka, Benát, Sandro - Řezníček, Táborský. II. poločas: Daněk - Bakala, Novák, Dusak, Machovec - Hudson, Rýdel, Zeba, Petráň, Hanzlík - Markovič. Trenér: Soukup.

09.10.201216:32

Ve všech sestavách jenom Lafata

All Stars Media 10. kola Gambrinus ligy: Hruška (Příbram, 7 nominací) - Zápotočný (Sparta, 5), Novák (Jablonec, 5), Reinberk (Slovácko, 8) - Jiří Mareš (Příbram, 6), Pospíšil (Olomouc, 6), Zavadil (Brno, 8), Podaný (Teplice, 6) - Kadlec (Sparta, 7), Lafata (Jablonec, 9), Došek (Slovácko, 4).
Sestava ČTK: Hruška - Zápotočný, Mišůn (Příbram), Reinberk, Pamič (Sparta) - Hlúpik (Slovácko), Zavadil, M. Jarolím (Teplice), Podaný - Kadlec, Lafata.

09.10.201210:38

Policie obvinila 19 fanoušků

Policie obvinila 19 fanoušků Sparty Praha a Baníku Ostrava z výtržnictví. Ti se podle ní v pondělí chtěli poprat kolem 17:30 poblíž stanice metra Skalka. Celkem bylo zadrženo 65 lidí. ČTK o tom dnes informovala tisková mluvčí pražských policistů Andrea Zoulová. Kriminalisté v noci vyhodnocovali kamerové záznamy a zajišťovali svědectví. "Detektivové budou ve svém snažení pokračovat i v následujících hodinách a dnech. Výsledkem tak mohou být další obvinění," uvedla mluvčí.

08.10.201220:51

Gambrinus liga - výsledek

Výsledek dnešního zápasu české ligy: Sparta Praha - Baník Ostrava 2:0 (16. Zápotočný, 67. Kadlec).

08.10.201219:33

V Praze se hromadně zatýkalo

Celkem 63 fanoušků zadrželi policisté dnes kolem 17:30 u metra Skalka v Praze. Fanoušci pražské Sparty a ostravského Baníku totiž údajně plánovali před večerním fotbalovým zápasem rozsáhlou rvačku. Policistům se podařilo bitce zabránit, takže nikdo nebyl vážněji zraněn. "Nedaleko stanice metra se setkaly dvě větší skupiny fanoušků obou týmů. Potyčku ale policisté překazili," popsala situaci policejní mluvčí Andrea Zoulová.

08.10.201210:54

Policie se chystá na Baník

Několik stovek policistů bude dnes večer dohlížet na dohrávku desátého kola první ligy mezi pražskou Spartou a Baníkem Ostrava. Bezpečnost budou zajišťovat policisté z pořádkové jednotky či antikonfliktního týmu, v pohotovosti bude také speciální pořádková jednotka. Kvůli možným problémům v dopravě policie fanoušky žádá, aby, pokud mohou, využívali hromadnou dopravu.

08.10.201210:47

Mareš: Snad se odrazíme ode dna

Od dubna se svými spoluhráči čekal, až si vychutná pocit z ligového vítězství. Proto byl příbramský talent Jiří Mareš tak nadšený poté, co gólem pomohl porazit favorizovanou Plzeň. "Snad se dnešním výsledkem odrazíme od dna. Doufáme v to, že nás výhra nastartuje. Před zápasem jsme si říkali, že když se chytíme na Plzni, jednoznačně tím zlomíme špatnou sérii. Všichni věříme, že teď už to bude jenom lepší," prohlásil mladík.

07.10.201221:38

Šilhavý litoval nevyužitých šancí

Liberecký kouč Jaroslav Šilhavý po prohře v Brně přiznal, že domácí získali všechny tři body za nadšenou bojovnost a herní nasazení. "Po většinu zápasu jsme měli herně navrch. Mohli jsme dát gól už v prvním poločase, kdy jsme měli převahu. Bohužel se nám to nepodařilo," posteskl si Šilhavý. "Po inkasovaném gólu naši hráči znervózněli. Nakopávali jsme míče a hráli něco jiného, než v předcházející části utkání. V závěru jsem věřil, že přidáme druhý gól. Šance byla."

07.10.201219:27

Gambrinus liga - výsledky

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Jablonec - České Budějovice 2:1 (24. a 87. z penalty Lafata - 11. Řezníček), Brno - Liberec 2:1 (57. Zavadil, 90. Přerovský - 77. Bosančić), Teplice - Jihlava 3:1 (10. Vůch, 60. Jarolím, 90. Podaný - 42. Tecl), Příbram - Plzeň 1:0 (19. Mareš).

07.10.201219:16

Kotal byl rád za výhru

Jablonecký kouč Václav Kotal byl rád, že po třech domácích zápasech bez vítězství se jeho týmu proti Českým Budějovicím konečně povedlo naplno bodovat. "A to i přesto, že to byl další velmi těžký zápas. Z první šance hostů jsme dostali gól, ale naštěstí se nám podařilo brzy vyrovnat," hodnotil Kotal. "Ve druhém poločase jsme dostali soupeře pod velký tlak. Vím, že porážka z penalty je krutá, ale měli jsme velké šance," dodal Kotal.

06.10.201220:22

Plíška mrzela absence odvahy

Hradec včera prohrál 0:1 na půdě Dukly, jeho trenér Jiří Plíšek kritizoval svůj tým, oslabený o tři vykartované hráče, především za výkon v úvodní půli. "My jsme si byli vědomi, že nám může chybět kvalita, ale to, co jsme určitě neočekávali, že nám v prvním poločase bude chybět odvaha. Naopak jsme věřili, že hráči, kteří dostali příležitost a možnost se ukázat, nám do toho přinesou energii a nadšení," uvedl kouč Hradce.

06.10.201219:48

Výsledek dnešního utkání české ligy: Mladá Boleslav - Olomouc 0:1 (32. Ordoš z penalty).

06.10.201217:47

Kozel: Podstatné bylo vyhrát

Trenér Dukly Luboš Kozel byl rád, že jeho tým tentokrát udržel vedení 1:0 nad Hradcem Králové a po šesti kolech zvítězil. "To podstatné pro toto utkání bylo vyhrát. V posledních zápasech jsme body ztráceli v posledních minutách a většinou nedosáhli toho, na co ten průběh třeba byl," připomněl kouč předchozích zápasy. Hned v šesti z nich se Dukla dostala do vedení, ale vyhrála jen jeden.

06.10.201209:37

Hubáček: Slovácku jsme to usnadnili

Pětizápasová série fotbalistů Slavie bez inkasované branky včera vzala rázně za své v Uherském Hradišti. Na debaklu 0:3 od Slovácka se podepsaly hrubé chyby obrany Pražanů, které citelně chyběl zraněný dirigent hry zadních řad Martin Latka. "Mizerným výkonem jsme Slovácku cestu za třemi body hodně usnadnili," litoval obránce Slavie David Hubáček. Hru podle něj opravdu ovlivnily dvě změny v sestavě těsně před zápasem. "Na poslední chvíli jsme ztratili tak kvalitního hráče, jakým je Latka. Potkalo nás to nejhorší, co se mohlo přihodit," uznal Hubáček.

05.10.201222:06

Výsledky dnešních zápasů české ligy: Dukla Praha - Hradec Králové 1:0 (22. Pospěch), Slovácko - Slavia 3:0 (3. Hlúpik, 45. Kovář, 77. Volešák z penalty).

04.10.201217:35

Horváth nebude v základní sestavě

Plzeň nastoupí k utkání na půdě Atlética Madrid od úvodních minut bez Pavla Horvátha, zkušený záložník má zraněné lýtko a zůstane jenom na lavičce náhradníků.

02.10.201214:28

Štajner a Latka ve všech sestavách

All Stars Media 9. kola Gambrinus ligy: Melichárek (Slovácko, 7 nominací) - Rajtoral (Plzeň, 7), Latka (Slavia, 9), Trousil (Slovácko, 6) - Zavadil (Brno, 6), Koloušek (Jihlava, 7), Sivrič (Mladá Boleslav, 6), Sandro (České Budějovice, 5) - Štajner (Liberec, 9), Tecl (Jihlava, 6), Došek (Slovácko, 5). Sestava ČTK: Melichárek - Rajtoral, Latka, Trousil - Lukeš (Ostrava), Zavadil, Petrák (Slavia), Sivrič, Sandro - Štajner, Táborský (České Budějovice).

02.10.201209:53

Teplice povede Ščasný

Teplice přebírá Zdeněk Ščasný, který se do české ligy vrací po třech letech. Pětapadesátiletý kouč vede už dnešní trénink, po němž bude oficiálně uveden do funkce. Bývalý trenér Sparty, Mladé Boleslavi či Žižkova nahradí na lavičce předposledního týmu tabulky Lukáše Přerosta, jenž rezignoval po sobotní prohře v Českých Budějovicích.

01.10.201222:37

Deváté kolo lákalo fanoušky

Gambrinus liga zažila divácky nejlepší kolo za poslední tři roky. Souběh pražského derby a dalších atraktivních zápasů vytáhl v 9. kole průměrnou návštěvu na 6689 diváků. Průměrná návštěvnost za celou sezonu se díky tomu opět vyhoupla nad pětitisícovou hranici. Dohromady si našlo do ligových ochozů v 9. kole cestu 53.512 diváků. Víc než tři čtvrtiny z nich přilákaly čtyři nejzajímavější zápasy - derby Slavie se Spartou sledovalo 15.654 diváků, v Plzni přišlo na Slovácko 10.187 a přes sedmitisícovou hranici se přehouply i návštěvy v Olomouci a Ostravě. Všechny čtyři kluby jsou v tabulce návštěvnosti do pátého místa. Zároveň to výrazně kontrastovalo s dvoutisícovými návštěvami v Jablonci a Českých Budějovicích. Podobnou návštěvu zažila fotbalová liga naposledy v 5. kole ročníku 2009/2010.