Fortuna liga - souhrn 17. kola

29.11.2019, 19:51, aktualizováno 01.12.2019, 16:54
Dunajská Streda si poradila s Nitrou se sedm bodů za vedoucí Slovan. Ten v nedělním šlágru remizoval v Žilině. Trnava zdolala Ružomberok a posunula se již na průběžnou pátou pozici. Venku získaly tři body Michalovce a poslední Pohronie...

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 0:0

01.12.2019 15:00

Góly: -

Futbalovú nudu z pohľadu skóre, ale inak zaujímavý duel videli diváci v šlágri Fortuna ligy medzi Žilinou a Slovanom. Ani jeden zásah však nepadol a tak si tímy rozdelili bod pore remíze 0:0.

Prvú šancu v zápase mal Dražič, ale po piatich minútach mieril len nad. Iniciatívnejší boli potom domáci a mali viac z hry. V 9. minúte vošiel Bernát s loptou do šestnástky, ale preváhal moment prihrávky, o pár minút Ďuriš a po ňom Fazlagič sa zastreľovali, v 17. minúte mieril tesne vedľa Káčer strelou po zemi. Zaujímavú šancu mal po polhodine hry Daniel, Holec sa len prizeral, ako lopta mieri tesne vedľa. O necelých desať minút skúšal Šullovu pozornosť Boženík, ale lopta letela tesne nad bránu. Brankár belasých potom musel hasiť šancu Bernáta v závere polčasu, no gól nepadol.

Holec chytil najväčšiu šancu Šporara po zmene strán, skóre sa nemenilo ani po šanciach Rataa. Dvakrát pritom zvonila tyčka. Ofenzívna hra na obe strany sa divákom páčila, nešetrili potleskom, ale gól stále neprichádzal. Výborne zasiahol Holec pri ďalšej šanci Šporara, podobne to skončilo aj počas prieniku Diaza na druhej strane. Bezgólové skóre napokon nezmenil ani v poslednej možnosti Boženík a tak si tímy rozdelili bod po remíze 0:0.

Více informací k zápasu

AS Trenčín - FK Pohronie 0:1

30.11.2019 14:00

Góly: 45+2. András Mészáros

AS Trenčín sa v 17. kole Fortuna ligy postaral o poriadne prekvapenie, keď na domácej tráve podľahol nováčikovi z Pohronia 0:1 (0:1).

V desiatej minúte poslal vyrobil center Pellegrini. Avšak zakončenie Patrika Jacka hlavou veľmi dobre eliminoval Igor Šemrinec. Päť minút pred koncom riadneho času prvého dejstva prišla veľká šanca domáceho celku na vyrovnanie. Gólovú strelu Hamzu Čatakovića obetavo zblokoval Ján Nosko, a tak sa skóre nemenilo. No diváci gól v prvom polčase predsa len videli. V nadstavenom čase úvodného dejstva poslal dobrý center z rohu Lukáš Pellegrini. Šemrinec loptu vyrazil pred Andrása Meszároša, ktorý otvoril skóre dnešného zápasu - 0:1.

V 75. minúte našiel Gino van Kessel vydareným centrom hlavu Hamzu Čatakovića, ale ten mieril vedľa bránky hostí. Minútu pred koncom riadneho hracieho času opäť zdarne centroval van Kessel. V šestnástke sa do strely oprel Skovajsa, jeho pokus ale v postavení mimo hry tečoval do siete hostí Hamza Čataković. Gól tak neplatíl. V samom závere Do tretice Gino van Kessel poslal z pravej strany ďalší ukážkový center, ale Letenay mieril tesne vedľa pravej tyče Šemrincovej brány. Trenčín podľahol Pohroniu 0:1 a nováčik tak zaknihoval iba druhé víťazstvo v sezóne.

FC Zlaté Moravce - FK Senica 0:0

Góly: -

V sedemnástom kole najvyššej slovenskej súťaže si diváci v zápase Zlatých Moraviec a FK Senica na svoje neprišli. Domáci celok remizoval so Záhorákmi bez gólov 0:0.

Veľkú gólovú šancu sledovali fanúšikovia v 25. minúte. Lopta z pravej strany priletela do vápna domácich a Frank Castaňeda zakončil tesne vedľa ľavej žrde. Hosťujúci strelec bol vôbec do týchto chvíľ veľmi aktívny. V 36. minúte naservíroval Brašeň peknú loptu do šestnástky a ešte krajšie na ňu nabehol Švec. Strela na bránu síce mierila, ale nemala potrebnú razanciu. Domáci hráč akoby sa bol zakončenia zľakol. Už o dve minúty nato vytiahol výnimočný zákrok Vorel. Pintér vyslal gólovú hlavičku, avšak brankár Senice vytesnil loptu, ktorá smerovala pod brvno, na ďalší rohový kop.

Po 50-tich minútach bezgólovej hry zaujala aspoň štatistika faulov, ktorá bola v tejto chvíli 14 - 9 pre domáci tím. Po hodine hry napriahol spoza šestnástky Brašeň. Jeho pokus mal gólové parametre. Vorel predviedol vydarený zákrok, keď vyrazil loptu na rohový kop len končekmi prstov. Krátko nato sa o slovo prihlásili i Seničania: Cvek poslal prudkú loptu z hranice šestnástky do brankára Pindrocha. V nadstavenom čase prišlo zlé zakončenie, po ktorom sa lopta odrazila od Ramiréza do tyče a následne aj do brvna, no to už sa pískal faul. Zlaté Moravce remizovali so Senicou bez gólov 0:0.

ŠKF Sereď - Zemplín Michalovce 0:2

Góly: 80. Issa Sidibé, 90+4. Armen Hovhanisjan

Michalovce potvrdili gólové i bodové prebudenie z predchádzajúceho týždňa a v 17. kole Fortunaligy zvíťazili na pôde Serede gólmi po polčase 2:0 (0:0).

V prvom polčase videli diváci obojstranne opatrný futbal s minimom gólových šancí. V siedmej minúte si s veľkou príležitosťou Serede poradil michalovský brankár. V trinástej minúte hlavička Sidibého zas skončila v rukaviciach Ilieva. V 27. minúte minul ľavú žrď seredskej bránky Danko. V 36. minúte po rohovom kope Ivána neusmernil Ba loptu do priestoru michalovskej bránky. V závere polčasu mohli ísť hostia do vedenia, ale Martinez namiesto strely zvolil zbytočnú prihrávku. Po zmene strán sa chcel v 53. minúte presadiť hosťujúci Vojtko, no jeho pokus zneškodnil Iliev. O päť minút neskôr Zemplínčania hrozili opäť: Sidibé prihral Martinezovi, ale jeho strela išla mimo sereďskej bránky. V 68. minúte priamy kop Zemplínčana Griča skončil u domáceho gólmana.

V 70. minúte strelu Savvidisa eliminoval Iliev. Zakrátko center Danka sklepol Sidibé, a tvrdej strele Martineza chýbali centimetre. V 78. minúte po centri striedajúceho Žofčáka hlavičku Sidibého vyškriabal Iliev na roh. V 80. minúte aktívny Sidibé po prihrávke Žofčáka dostal loptu za Ilievov chrbát východniari viedli 1:0. Zemplínčania po strelenom góle taktickou hrou kontrolovali priebeh. Domácich nepustili do záverečného tlaku a v nadstavenom čase strelili druhý gól. Šťastným strelcom bol Hovhannisyan, ktorý za vyše jednej minúty na ihrisku stihol skórovať a dostať aj žltú kartu. Sereď podľahla Michalovciam doma 0:2 a natiahla svoju šnúru bez víťazstva na štyri zápasy.

DAC Dunajská Streda - FC Nitra 1:0

30.11.2019 13:30

Góly: 63. Marko Divković

Po výprasku v Michalovciach tentoraz Dunajská Streda prekvapenie nedopustila a porazila doma Nitru tesne jediným gólom. Postaral sa o to Divkovič, DAC ešte predtým navyše nedal penaltu.

Až po prvej štvrťhodine hry sa zrodila prvá šanca, strelu skúsil Ronan, no mieril vedľa brány. V 27. minúte po chybe Beskorovajnyho mohol ísť sám na bránu Gatarić, ale Jedlička perfektne vychytal najväčšiu šancu Nitry v prvom polčase. Nebolo to zo strany hostí vôbec márne, súperovi neraz pohrozila a DAC mohol byť rád, že neinkasoval. Minút pred koncom polčasu mal ešte šancu Divkovič, ale Šípoš svoj tím parádne podržal.

Zmeniť skóre mohol ten istý hráč hneď po zmene strán, ale opäť zasiahol pred Divkovičom skvelý Šípoš. Pekná akcia sa zrodila v 56. minúte, Blackman prihral z pravej strany, Ramirez loptu sklepol M. Vidovi, ktorého strelu však Šípoš opäť chytil. DAC potom kopal penaltu po faule, ale Davis ju nedal, Šípoš opäť zachránil Nitranov. Napokon však predsa len inkasoval a to po hodine hry. Aktívny Divkovič z hranice vápna namieril presne a bolo 1:0. Neskôr mieril vedľa Fábry, skóre sa nemenilo. A to ani po rohu Ronana, keď hlavičkoval Beskorovajnyj tesne vedľa. DAC napokon tri body udržala, Nitra si však zaslúžila viac.

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 2:0

29.11.2019 18:00

Góly: 34. Kubilay Yilmaz, 63. Kubilay Yilmaz

Dva góly a na radosť domácich fanúšikov, v oboch prípadoch padli do siete Ružomberka. V piatkovej predohrávke vyhrala Trnava nad Liptákmi 2:0.

Hrdinom zápasu sa stal Yilmaz, ale poďme pekne poporiadku. Najprv sa do šance dostal Ružomberok, keď v prvej možnosti mieril po troch minútach do žrde Mojžiš. Otvoriť skóre mohl o niečo neskôr aj Regáli, ale Rusov neinkasoval, pretože po vyrazenej strele loptu do siete nedorazil. V 29. minúte vypálil Kojnok nad brvno trnavskej brány, potom ale gólovo zahrmelo na druhej strane. Na center si naskočil Yilmaz po polhodine hry a domáci sa tešili prvýkrát - 1:0. Skóre ešte chcel v prvom dejstve zmeniť Grendel, no nepodarilo sa mu to v dvoch možnostiach.

Po prestávke sa Spartak zameral na pozornú defenzívu a skúsil otupiť šance hostí na pomyslenie vyrovnať. Po hodine hry sa navyše dostal do dvojgólového vedenia, pretože Yilmaz sa parádne dostal do šance cez niekoľkých obrancov a ešte v páde dokázal aj upraviť na 2:0 - paráda. Keďže o pár minút nedal Qose, tri body ostali doma. Spartak už si vedenie postrážil aj napriek šanciam Novotného či Takáča.