30.11.2019 13:30 CET
1 : 0
(0:0)

DAC Dunajská Streda - FC Nitra 1:0

Po výprasku v Michalovciach tentoraz Dunajská Streda prekvapenie nedopustila a porazila doma Nitru tesne jediným gólom. Postaral sa o to Divkovič, DAC ešte predtým navyše nedal penaltu.

Až po prvej štvrťhodine hry sa zrodila prvá šanca, strelu skúsil Ronan, no mieril vedľa brány. V 27. minúte po chybe Beskorovajnyho mohol ísť sám na bránu Gatarić, ale Jedlička perfektne vychytal najväčšiu šancu Nitry v prvom polčase. Nebolo to zo strany hostí vôbec márne, súperovi neraz pohrozila a DAC mohol byť rád, že neinkasoval. Minút pred koncom polčasu mal ešte šancu Divkovič, ale Šípoš svoj tím parádne podržal.

Zmeniť skóre mohol ten istý hráč hneď po zmene strán, ale opäť zasiahol pred Divkovičom skvelý Šípoš. Pekná akcia sa zrodila v 56. minúte, Blackman prihral z pravej strany, Ramirez loptu sklepol M. Vidovi, ktorého strelu však Šípoš opäť chytil. DAC potom kopal penaltu po faule, ale Davis ju nedal, Šípoš opäť zachránil Nitranov. Napokon však predsa len inkasoval a to po hodine hry. Aktívny Divkovič z hranice vápna namieril presne a bolo 1:0. Neskôr mieril vedľa Fábry, skóre sa nemenilo. A to ani po rohu Ronana, keď hlavičkoval Beskorovajnyj tesne vedľa. DAC napokon tri body udržala, Nitra si však zaslúžila viac.

Autor: Ľubomír Hudačko