30.11.2019 14:00 CET
0 : 1
(0:1)

AS Trenčín - FK Pohronie 0:1

AS Trenčín sa v 17. kole Fortuna ligy postaral o poriadne prekvapenie, keď na domácej tráve podľahol nováčikovi z Pohronia 0:1 (0:1).

V desiatej minúte poslal vyrobil center Pellegrini. Avšak zakončenie Patrika Jacka hlavou veľmi dobre eliminoval Igor Šemrinec. Päť minút pred koncom riadneho času prvého dejstva prišla veľká šanca domáceho celku na vyrovnanie. Gólovú strelu Hamzu Čatakovića obetavo zblokoval Ján Nosko, a tak sa skóre nemenilo. No diváci gól v prvom polčase predsa len videli. V nadstavenom čase úvodného dejstva poslal dobrý center z rohu Lukáš Pellegrini. Šemrinec loptu vyrazil pred Andrása Meszároša, ktorý otvoril skóre dnešného zápasu - 0:1.

V 75. minúte našiel Gino van Kessel vydareným centrom hlavu Hamzu Čatakovića, ale ten mieril vedľa bránky hostí. Minútu pred koncom riadneho hracieho času opäť zdarne centroval van Kessel. V šestnástke sa do strely oprel Skovajsa, jeho pokus ale v postavení mimo hry tečoval do siete hostí Hamza Čataković. Gól tak neplatíl. V samom závere Do tretice Gino van Kessel poslal z pravej strany ďalší ukážkový center, ale Letenay mieril tesne vedľa pravej tyče Šemrincovej brány. Trenčín podľahol Pohroniu 0:1 a nováčik tak zaknihoval iba druhé víťazstvo v sezóne.

Autor: Dušan Guman / sport.sk