29.11.2019 18:00 CET
2 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - MFK Ružomberok 2:0

Dva góly a na radosť domácich fanúšikov, v oboch prípadoch padli do siete Ružomberka. V piatkovej predohrávke vyhrala Trnava nad Liptákmi 2:0.

Hrdinom zápasu sa stal Yilmaz, ale poďme pekne poporiadku. Najprv sa do šance dostal Ružomberok, keď v prvej možnosti mieril po troch minútach do žrde Mojžiš. Otvoriť skóre mohl o niečo neskôr aj Regáli, ale Rusov neinkasoval, pretože po vyrazenej strele loptu do siete nedorazil. V 29. minúte vypálil Kojnok nad brvno trnavskej brány, potom ale gólovo zahrmelo na druhej strane. Na center si naskočil Yilmaz po polhodine hry a domáci sa tešili prvýkrát - 1:0. Skóre ešte chcel v prvom dejstve zmeniť Grendel, no nepodarilo sa mu to v dvoch možnostiach.

Po prestávke sa Spartak zameral na pozornú defenzívu a skúsil otupiť šance hostí na pomyslenie vyrovnať. Po hodine hry sa navyše dostal do dvojgólového vedenia, pretože Yilmaz sa parádne dostal do šance cez niekoľkých obrancov a ešte v páde dokázal aj upraviť na 2:0 - paráda. Keďže o pár minút nedal Qose, tri body ostali doma. Spartak už si vedenie postrážil aj napriek šanciam Novotného či Takáča.

Autor: Ľubomír Hudačko