30.11.2019 14:00 CET
0 : 2
(0:0)

ŠKF Sereď - Zemplín Michalovce 0:2

Michalovce potvrdili gólové i bodové prebudenie z predchádzajúceho týždňa a v 17. kole Fortunaligy zvíťazili na pôde Serede gólmi po polčase 2:0 (0:0).

V prvom polčase videli diváci obojstranne opatrný futbal s minimom gólových šancí. V siedmej minúte si s veľkou príležitosťou Serede poradil michalovský brankár. V trinástej minúte hlavička Sidibého zas skončila v rukaviciach Ilieva. V 27. minúte minul ľavú žrď seredskej bránky Danko. V 36. minúte po rohovom kope Ivána neusmernil Ba loptu do priestoru michalovskej bránky. V závere polčasu mohli ísť hostia do vedenia, ale Martinez namiesto strely zvolil zbytočnú prihrávku. Po zmene strán sa chcel v 53. minúte presadiť hosťujúci Vojtko, no jeho pokus zneškodnil Iliev. O päť minút neskôr Zemplínčania hrozili opäť: Sidibé prihral Martinezovi, ale jeho strela išla mimo sereďskej bránky. V 68. minúte priamy kop Zemplínčana Griča skončil u domáceho gólmana.

V 70. minúte strelu Savvidisa eliminoval Iliev. Zakrátko center Danka sklepol Sidibé, a tvrdej strele Martineza chýbali centimetre. V 78. minúte po centri striedajúceho Žofčáka hlavičku Sidibého vyškriabal Iliev na roh. V 80. minúte aktívny Sidibé po prihrávke Žofčáka dostal loptu za Ilievov chrbát východniari viedli 1:0. Zemplínčania po strelenom góle taktickou hrou kontrolovali priebeh. Domácich nepustili do záverečného tlaku a v nadstavenom čase strelili druhý gól. Šťastným strelcom bol Hovhannisyan, ktorý za vyše jednej minúty na ihrisku stihol skórovať a dostať aj žltú kartu. Sereď podľahla Michalovciam doma 0:2 a natiahla svoju šnúru bez víťazstva na štyri zápasy.

Autor: Dušan Guman / sport.sk