01.12.2019 15:00 CET
0 : 0
(0:0)

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 0:0

Futbalovú nudu z pohľadu skóre, ale inak zaujímavý duel videli diváci v šlágri Fortuna ligy medzi Žilinou a Slovanom. Ani jeden zásah však nepadol a tak si tímy rozdelili bod pore remíze 0:0.

Prvú šancu v zápase mal Dražič, ale po piatich minútach mieril len nad. Iniciatívnejší boli potom domáci a mali viac z hry. V 9. minúte vošiel Bernát s loptou do šestnástky, ale preváhal moment prihrávky, o pár minút Ďuriš a po ňom Fazlagič sa zastreľovali, v 17. minúte mieril tesne vedľa Káčer strelou po zemi. Zaujímavú šancu mal po polhodine hry Daniel, Holec sa len prizeral, ako lopta mieri tesne vedľa. O necelých desať minút skúšal Šullovu pozornosť Boženík, ale lopta letela tesne nad bránu. Brankár belasých potom musel hasiť šancu Bernáta v závere polčasu, no gól nepadol.

Holec chytil najväčšiu šancu Šporara po zmene strán, skóre sa nemenilo ani po šanciach Rataa. Dvakrát pritom zvonila tyčka. Ofenzívna hra na obe strany sa divákom páčila, nešetrili potleskom, ale gól stále neprichádzal. Výborne zasiahol Holec pri ďalšej šanci Šporara, podobne to skončilo aj počas prieniku Diaza na druhej strane. Bezgólové skóre napokon nezmenil ani v poslednej možnosti Boženík a tak si tímy rozdelili bod po remíze 0:0.

Autor: Ľubomír Hudačko