12.11.2010, 19:02, aktualizováno 13.11.2010, 19:47
Žilina vyhrála nad Ružomberokem a pojistila si vedení. Košice se přiblížily předposlední Dubnici, protože dokázaly porazit Senici. Zlaté Moravce doma podlehly Banské Bystrici. Slovan se s Nitrou rozešel bez branek, Trnava už v pátek prohrála v Dunajské Stredě...

Slovan Bratislava - FC Nitra 0:0

13.11.2010 17:30

Góly: -

V sobotu o 17:30 Slovan Bratislava na Pasienkoch privítal Nitru. V zápase sa očakávala výhra domáceho celku, ktorý však opäť zaváhal a tentokrát nedokázali na domácej pôde poraziť Nitru, s ktorou remizovali 0:0. Zverenci Karla Jarolíma tak majú v poslednej dobe zjavné problémy.

Zápas na Pasienkoch meškal vyše päťnásť minút, keďže sa v úvode stala zaujímavá situácia. Hlavný rozhodca Chmura poslal tímy prezliesť sa, pretože mali oba podobné dresy. Preto prišli na ihrisko v nových dresoch hostia. Zápas sa potom mohol kľudne hrať a prvú šancu si vypracoval v 6. minúte hosťujúci Hodúr, ale jeho sólo zakončil iba do bočnej siete. O dve minúty neskôr domáci Guédé z diaľky vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára Hrošša, ktorý jeho strelu pod brvno vytlačil na rohový kop. V 20. minúte si mladý nitransky brankár poradil aj so zakončením Ivanu, keď nohou vyrazil pokus do autu. O šesť minút neskôr domáci Saláta hlavou netrafil bránu Hrošša. Hra potom mierne utíchla a ďalšia šanca prišla v 41. minúte. Strela hosťujúceho Glendu však nebola problémom pre Putnockého. V závere prvého polčasu na opačnej strane ešte zakončil domáci Šebo, ale podobne to pre Hrošša nebol problém.

Po zmene strán mali domáci prvý šancu v 49. minúte, keď Grendel po svojom sóle zakončil len do Hrošša. Onedlho pokus domáceho Pečnika spoza šestnástky nenašiel svoj cieľ. V 54. minúte mal Slovan dobrú šancu, keď Ivana v šestnástke trafil žrď a následne Grendel zblízka z dorážky poslal loptu vedľa brány hostí. O tri minúty neskôr domáci Grendel vystrelil z hranice pokutového územia, ale neprekvapil pozorného Hrošša. Hra postupom času upadla a chýbali aj šance. Ďalšia akcia prišla v 83. minúte, keď podržal domáci celok brankár Putnocký, keď nohou vyrazil na rohový kop tutovku jedného z hráčov Nitry. O štyri minúty neskôr domáci stopér Kornel Saláta z hranice malého vápna netrafil bránu Nitry. Zápas sa tak na Pasienkoch skončil nerozhodne.

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:1

Góly: 28. Jaroslav Kostelný (vl.), 56. Admir Vladavić, 74. Tomáš Oravec - 27. Ján Chovanec

V sobotu o 17:30 sa pod Dubňom odohralo stredoslovenské derby, v ktorom Žilina hostila Ružomberok. V zápase jednoznačne dominovali domáci, ktorý porazili Liptákov 3:1.

V úvode viac vynikali domáci, ale prvú šancu v zápase mali hostia. Na Dúbravku záhajil protiútok kapitán hostí Ďubek, ale nepodarilo sa mu otvoriť skóre. Neskôr už Šošoni dostali Liptákov pod tlak. V 18. minúte mal domáci Zošák obrovskú šancu, ale trafil len ľavú žrď Penksovej brány. O desať minút neskôr sa hostia nečakane dostali do vedenia: po chybe domácej obrany do šance dostal Chovanec, ktorý pohodlne prekonal Dúbravku - 0:1. O niekoľko sekúnd neskôr domáci ožili a hneď aj z dobrej akcie vyrovnali, keď si nešťastne vlastný gól strelil Kostelný - 1:1. V závere si ešte domáci vypracovali dobrú šancu, keď Guldan nahral na Angeloviča, ale jeho strelu zblízka Penksa vyrazil. Pod Dubňom bol tak prvý polčas nerozhodný.

Domáci vykročili do druhého polčasu úspešne. Hneď z prvej akcie v 56. minúte sa dostali do vedenia: po Gergelovom dlhom vhadzovaní sa dostal k lopte Vladavič a prekonal bezmocného Penksu - 2:1. Vzápätí si hostia vytvorili podobnú akciu, ale skončilo to neúspešným zakončením. V 64. minúte mohol definitívne rozhodnúť zápas domáci Oravec, ale po chybe obrancu hostí J. Masla nedokázal loptu dopraviť do siete. V 72. minúte pohrozili hostia, keď Chovanec nahral Ďubekovi, ktorý nebezpečne loptu mieril k žrdi, ale Dúbravka loptu dokázal zneškodniť. O dve minúty neskôr mal domáci kanonier Tomáš Oravec dobrú šancu, keď po centri Piačeka nakoniec dokázal hlavou prekonať Penksu pekným spôsobom, keď lopta sa naviac odrazila od hornej žrde za bránkovú čiaru - 3:1. V závere sa ešte Ružomberok snažil streliť čestný gól, ale ani to sa im už nepodarilo. Žilina tak doma nesklamala a pred vlastnými fanúšikmi v derby porazila Ružomberok.

FC Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica 0:2

13.11.2010 15:30

Góly: 30. Tomáš Hučko, 32. Róbert Pich

V sobotu o 15:30 nováčik ligy, Zlaté Moravce, privítali na domácej pôde Banskú Bystricu. V zápase domáci hráči nepotvrdili svoju silu na vlastnom štadióne, keď pre vlastnými fanúšikmi prehrali nad Vojakmi 2:0.

Hostia z Banskej Bystrice mali spočiatku viac z hry. Preto ako prvý ohrozil bránu Kuciaka nádejný obranca Dukly Marek Hlinka, ale skúsený brankár ViOn-u však jeho strelu chytil. Vzápätí po chybe domácej obrany sa do šance dostal hosťujúci Pančík, ale nezakončil presne. Onedlho sa osmelili aj domáci, keď spoza šestnástky vypálil Babic. V 25. minúte domáci kapitán Kuračka zahrával štandartku, po ktorej následne zakončil Pavelka, ale neúspešne. O tri minúty neskôr sa hosťujúci Pich preštrikoval cez domácu obranu, ale proti Kuciakovi už neuspel. Po polhodine hry sa hostia dostali do vedenia: center Picha z rohového kopu našiel hlavu Hučka, ktorý následne prekonal bezmocného Kuciaka - 0:1. O dve minúty neskôr hostia opäť skórovali, keď tentokrát aktívny Pich obišiel domácu obranu a zblízka zvýšil skóre - 0:2. V 40. minúte domáci Janečka ukázal sólový prienik, ale jeho prudká strela nemierila na bránu. V závere prvého polčasu ešte domáci Tomášek chcel ohroziť Boroša, ale v zakončení zlyhal.

V druhom polčase sa chceli domáci dostať do hry, ale chýbala väčšia presnosť. V 51. minúte sa domáci Babic odhodlal vystreliť, ale Boroš bol na mieste. O dve minúty neskôr si Zlaté Moravce vypracovali peknú akciu: Orávik pekne vysunul Kuračku, ale skúsený tvorca hry nemieril presne. Po hodine hry pohrozili hostia, ale Hučkova strela Kuciaka neprekvapila. V 67. minúte sa hosťujúci Pich šikovne zbavil obrancu, ale z hranice malého vápna následne mieril iba do brankára ViOn-u Kuciaka. O osem minút neskôr domáci mali dobrú šancu, ale Orávikove zakončenie po centri Tomášeka nebolo ideálne. Domáci mali do záveru zápasu nádejné šance, ale hostia si už svoje vedenie nepustili z rúk. Nakoniec si však Banská Bystrica zo Zlatých Moraviec odviezla tri body, čo znamená, že premiéra trénera Štefana Zaťka na lavičke Dukly bola úspešná.

MFK Košice - FK Senica 2:1

Góly: 25. Ivan Djoković, 83. Miroslav Viazanko - 64. Jaroslav Diviš

Východniarom sa v tomto kole darilo stopercentne. Vyhrali aj Košice, porazili Senicu 2:1, ale na poslednom mieste napriek tomu ostali.

Aj v Košiciach sa od začiatku hral opatrný futbal. Vo 4. minúte skúšal strieľať Milinkovič, jeho strela šla tesne vedľa. Neskôr prenikal na Tofiloského sám Diviš, ale nepochodil a napokon za filmovanie videl aj žltú kartu. Hostia boli aktívnejší, diery v obrane domácich boli veľké, ale výraznejšia šanca napriek tomu neprichádzala. Ak zahrozili aj vraňare, tak len platonicky a Bolek nemusel nič riešiť. V 16. minúte sa rútil do šance Piroška, ale napokon sa stihli domáci zadáci vrátiť a nič z toho nebolo. V 20. minúte bol v príležitosti aj Smetana, ale Tofiloski nemusel extra zasahovať. O päť minúte sa menilo skóre. Košičania pekne zahrali rohový kop, singál im vyšiel a Djokovič nemal problém zblízka rozvlniť sieť. Po polhodine hry mal možnosť aj Škutka, ale strela nebola tak razantná, aby prešla bránkovú čiaru. Milinkovič skúšal centrovať, či kombinovať, ale ďalšie akcie už neboli také úspešné, ako tá pri vedúcom góle. V závere polčasu strieľal Kóňa, nebol to ale gólový pokus.

V úvode druhého polčasu skúšal nachytať Bolka Kolbas, po rohovom kope mal hosťujúci brankár čo robiť, aby sa stav nemenil. Aktívny bol aj Šinglár, nechýbalo veľa, aby ohrozil bránu Senice. V 53. minúte bol v šanci Čonka, ak by loptu trafil lepšie, mohol byť náskok dvojgólový. Hra sa vyrovnala, ani jedno mužstvo nemalo prevahu, ale Senici chýbala iskra. Aj preto je ťažko uveriteľné, že stav sa v 64. minúte vyrovnal. Smetana posielal loptu pred bránu a do siete dorazil Diviš - 1:1. Hneď na to tesne pred bránkovou čiarou vkopával Djokovič, Senica už mohla viesť. Misky váh chcel na svoju stranu nakloniť Kuzma s Viazankom, dalo sa zakončovať aj presnejšie. Senica bola napriek tomu lepším mužstvom. V 77. minúte mohol naopak rozjasať svojich Škutka, prekonal branára, ale loptu zastavila žrď. V 83. minúte to už prišlo. Škutka zapracoval, ponúkol loptu Viazankovi a ten do prázdnej brány zvýšil na 2:1. Viac sa toho neudialo a Košice zaknihovali dôležitú výhru

MFK Dubnica - Tatran Prešov 0:1

Góly: 18. Marian Farbák

V sobotu podvečer sa v Dubnici hral predčasný záchranársky súboj. Tatran Prešov potvrdil dobrú formu, neinkasoval už tretí zápas a vyhral po druhýkrát za sebou; tentokrát na pôde Dubnice 1:0.

Mimoriadne opatrný začiatok zápasu na nás čakal v Dubnici, niet sa čo čudovať, šlo o dôležité body. V 11. minúte prenikal do hosťujúcej šestnástky Porázik, zblokovaná lopta ešte prešla k Bruškovi, ale obrana zelenobielych odvrátila. V 16. minúte strieľal spoza šestnástky Baran, strele však chýbala razancia a presnosť. O dve minúty sa však už skóre menilo. Po rohovom kope Papaja sa hlavou presadil Farbák a otvoril skóre - 0:1. Vzápätí sa Kolčák snažil vyrovnať, tvrdú strelu Diviš vyrazil mimo žrde. Tatran útočil aj naďalej, v páde skúšal prekvapiť Bajzu Meszároš. Nebezpečne sa v ďalších minútach presadzoval Porázik, po pravej strane dával lopty do vápna, no spoluhráči takí draví neboli. Pekná strela prišla v 37. minúte od Barana, no len do stredu brány. Tesne vedľa nej strieľal ten istý hráč aj v závere polčasu.

Nebezpečenstvo pred domácou bránou hrozilo najmä po Vršajevičových výpadoch, či následných štandardných situáciách aj v druhom polčase. Hodný chvály však nebol ten istý hráč v 52. minúte, keď úplne sám, síce z uhla, ale sebecky pálil veľmi zle. Na druhej strane hostia hrozili z priameho kopu, sľubnú strelu Ižvolta v pohode chytil Diviš. Vzápätí kuriózne mohol vyrovnať Bruško, lopta sa takmer skrútila do brány. Ďalší vymyslený priamy kop Dubničania nevyužili, lopta lietala v šestnástke, ale Piter-Bučko bez problémov hasil. Zverenci trénera Gergelyho sa ťažko dostávali pred bránu hostí, tí dobre bránili. Meszároš dobre prešiel do vápna v 81. minúte, ale Kicova strela nebola razantná. Domáci tím bol v závere zápasu nebezpečný, hrozil po rohových kopoch, ale obrana Tatrana bola pevná. V nadstavenom čase padol ešte druhý gól zelenobielych, ale uznaný nebol. Prešov tak zaslúžene porazil Dubnicu 1:0.

DAC Dunajská Streda - Spartak Trnava 1:0

12.11.2010 17:00

Góly: 79. Michal Gašparík

V piatok sa v predohrávke 16. kola Corgoň ligy odohral šláger medzi Dunajskou Stredou a Spartakom Trnava. Séria ôsmych zápasov bez prehry sa pre domácich neskončila, ale natiahla na deväť, pretože DAC porazil hosťujúci tím 1:0.

Pred výbornou diváckou kulisou sa zápas začal nepresnosťami a pozornou obranou oboch tímov. Niet sa čo čudovať, veď forma je vysoká a kolonka inkasovaných gólov v ostatných zápasoch veľké číslo neukazuje. Aj preto prišla prvá šanca až v 14. minúte, keď sa Gašparík chcel lišiackym centrom dostať ku oslave gólu. Pekne to skúšal aj o minútu Obert, ale tentokrát lopta skončila na hornej sieti. DAC mal viac z hry, no vyložená šanca neprichádzala. V 24. minúte sa dral do šance Helísek, ale kolega Harsányi loptu netrafil dobre. Aktívny Gašparík skúšal šťastie aj ďalej, Raška mal šťastie, že lopta šla len o kúsok vedľa a vzápätí mal šancu aj Struhár, mieril nad. V 38. minúte bol ešte v šanci Bicák, loptu poslal vedľa brány. Prvý polčas gól nepriniesol.

Domáci boli aktívnejší aj v druhom úvode polčasu, v 51. minúte pálil nad Helísek. Pálil po hodine hry aj Konečný, Raška nemusel riešiť. Hneď na to mal možnosť aj Harsányi, vyslal ho tam Gašparík, ale Raška bol pozorný. Futbal bol svižný a striedal sa z jednej strany na druhú, chýbali však tomu góly. Zaujal aj oheň v sektore hostí a množiace sa nepresnosti. V 73. minúte pohrozil Gašparík priamo z rohového kopu, Raška mal čo robiť, aby stav ostal bezgólový. Lenže ten platil len do 79. minúty. V pokutovom území sa konečne dobre zorientoval a perfektne presadil Gašparík. Trafil roh Raškovej brány a otvoril skóre - 1:0.

Po priamom kope mal päť minút pred koncom šancu aj Struhár, hlavičkoval tesne nad. Dunajská Streda už záver ukontrolovala a v podstate nepustila hostí v druhom polčase do žiadnej šance a tesne, ale zaslúžene vyhrala nad Trnavou 1:0.