13.11.2010 17:30 CET
3 : 1
(1:1)

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 3:1

V sobotu o 17:30 sa pod Dubňom odohralo stredoslovenské derby, v ktorom Žilina hostila Ružomberok. V zápase jednoznačne dominovali domáci, ktorý porazili Liptákov 3:1.

V úvode viac vynikali domáci, ale prvú šancu v zápase mali hostia. Na Dúbravku záhajil protiútok kapitán hostí Ďubek, ale nepodarilo sa mu otvoriť skóre. Neskôr už Šošoni dostali Liptákov pod tlak. V 18. minúte mal domáci Zošák obrovskú šancu, ale trafil len ľavú žrď Penksovej brány. O desať minút neskôr sa hostia nečakane dostali do vedenia: po chybe domácej obrany do šance dostal Chovanec, ktorý pohodlne prekonal Dúbravku - 0:1. O niekoľko sekúnd neskôr domáci ožili a hneď aj z dobrej akcie vyrovnali, keď si nešťastne vlastný gól strelil Kostelný - 1:1. V závere si ešte domáci vypracovali dobrú šancu, keď Guldan nahral na Angeloviča, ale jeho strelu zblízka Penksa vyrazil. Pod Dubňom bol tak prvý polčas nerozhodný.

Domáci vykročili do druhého polčasu úspešne. Hneď z prvej akcie v 56. minúte sa dostali do vedenia: po Gergelovom dlhom vhadzovaní sa dostal k lopte Vladavič a prekonal bezmocného Penksu - 2:1. Vzápätí si hostia vytvorili podobnú akciu, ale skončilo to neúspešným zakončením. V 64. minúte mohol definitívne rozhodnúť zápas domáci Oravec, ale po chybe obrancu hostí J. Masla nedokázal loptu dopraviť do siete. V 72. minúte pohrozili hostia, keď Chovanec nahral Ďubekovi, ktorý nebezpečne loptu mieril k žrdi, ale Dúbravka loptu dokázal zneškodniť. O dve minúty neskôr mal domáci kanonier Tomáš Oravec dobrú šancu, keď po centri Piačeka nakoniec dokázal hlavou prekonať Penksu pekným spôsobom, keď lopta sa naviac odrazila od hornej žrde za bránkovú čiaru - 3:1. V závere sa ešte Ružomberok snažil streliť čestný gól, ale ani to sa im už nepodarilo. Žilina tak doma nesklamala a pred vlastnými fanúšikmi v derby porazila Ružomberok.

Autor: Filip Kubaliak