13.11.2010 15:30 CET
0 : 2
(0:2)

FC Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica 0:2

V sobotu o 15:30 nováčik ligy, Zlaté Moravce, privítali na domácej pôde Banskú Bystricu. V zápase domáci hráči nepotvrdili svoju silu na vlastnom štadióne, keď pre vlastnými fanúšikmi prehrali nad Vojakmi 2:0.

Hostia z Banskej Bystrice mali spočiatku viac z hry. Preto ako prvý ohrozil bránu Kuciaka nádejný obranca Dukly Marek Hlinka, ale skúsený brankár ViOn-u však jeho strelu chytil. Vzápätí po chybe domácej obrany sa do šance dostal hosťujúci Pančík, ale nezakončil presne. Onedlho sa osmelili aj domáci, keď spoza šestnástky vypálil Babic. V 25. minúte domáci kapitán Kuračka zahrával štandartku, po ktorej následne zakončil Pavelka, ale neúspešne. O tri minúty neskôr sa hosťujúci Pich preštrikoval cez domácu obranu, ale proti Kuciakovi už neuspel. Po polhodine hry sa hostia dostali do vedenia: center Picha z rohového kopu našiel hlavu Hučka, ktorý následne prekonal bezmocného Kuciaka - 0:1. O dve minúty neskôr hostia opäť skórovali, keď tentokrát aktívny Pich obišiel domácu obranu a zblízka zvýšil skóre - 0:2. V 40. minúte domáci Janečka ukázal sólový prienik, ale jeho prudká strela nemierila na bránu. V závere prvého polčasu ešte domáci Tomášek chcel ohroziť Boroša, ale v zakončení zlyhal.

V druhom polčase sa chceli domáci dostať do hry, ale chýbala väčšia presnosť. V 51. minúte sa domáci Babic odhodlal vystreliť, ale Boroš bol na mieste. O dve minúty neskôr si Zlaté Moravce vypracovali peknú akciu: Orávik pekne vysunul Kuračku, ale skúsený tvorca hry nemieril presne. Po hodine hry pohrozili hostia, ale Hučkova strela Kuciaka neprekvapila. V 67. minúte sa hosťujúci Pich šikovne zbavil obrancu, ale z hranice malého vápna následne mieril iba do brankára ViOn-u Kuciaka. O osem minút neskôr domáci mali dobrú šancu, ale Orávikove zakončenie po centri Tomášeka nebolo ideálne. Domáci mali do záveru zápasu nádejné šance, ale hostia si už svoje vedenie nepustili z rúk. Nakoniec si však Banská Bystrica zo Zlatých Moraviec odviezla tri body, čo znamená, že premiéra trénera Štefana Zaťka na lavičke Dukly bola úspešná.

Autor: Filip Kubaliak