13.11.2010 17:30 CET
0 : 0
(0:0)

Slovan opäť zaváhal, tentokrát doma remizoval s Nitrou

V sobotu o 17:30 Slovan Bratislava na Pasienkoch privítal Nitru. V zápase sa očakávala výhra domáceho celku, ktorý však opäť zaváhal a tentokrát nedokázali na domácej pôde poraziť Nitru, s ktorou remizovali 0:0. Zverenci Karla Jarolíma tak majú v poslednej dobe zjavné problémy.

Zápas na Pasienkoch meškal vyše päťnásť minút, keďže sa v úvode stala zaujímavá situácia. Hlavný rozhodca Chmura poslal tímy prezliesť sa, pretože mali oba podobné dresy. Preto prišli na ihrisko v nových dresoch hostia. Zápas sa potom mohol kľudne hrať a prvú šancu si vypracoval v 6. minúte hosťujúci Hodúr, ale jeho sólo zakončil iba do bočnej siete. O dve minúty neskôr domáci Guédé z diaľky vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára Hrošša, ktorý jeho strelu pod brvno vytlačil na rohový kop. V 20. minúte si mladý nitransky brankár poradil aj so zakončením Ivanu, keď nohou vyrazil pokus do autu. O šesť minút neskôr domáci Saláta hlavou netrafil bránu Hrošša. Hra potom mierne utíchla a ďalšia šanca prišla v 41. minúte. Strela hosťujúceho Glendu však nebola problémom pre Putnockého. V závere prvého polčasu na opačnej strane ešte zakončil domáci Šebo, ale podobne to pre Hrošša nebol problém.

Po zmene strán mali domáci prvý šancu v 49. minúte, keď Grendel po svojom sóle zakončil len do Hrošša. Onedlho pokus domáceho Pečnika spoza šestnástky nenašiel svoj cieľ. V 54. minúte mal Slovan dobrú šancu, keď Ivana v šestnástke trafil žrď a následne Grendel zblízka z dorážky poslal loptu vedľa brány hostí. O tri minúty neskôr domáci Grendel vystrelil z hranice pokutového územia, ale neprekvapil pozorného Hrošša. Hra postupom času upadla a chýbali aj šance. Ďalšia akcia prišla v 83. minúte, keď podržal domáci celok brankár Putnocký, keď nohou vyrazil na rohový kop tutovku jedného z hráčov Nitry. O štyri minúty neskôr domáci stopér Kornel Saláta z hranice malého vápna netrafil bránu Nitry. Zápas sa tak na Pasienkoch skončil nerozhodne.

Autor: Filip Kubaliak