13.11.2010 15:30 CET
0 : 1
(0:1)

MFK Dubnica - Tatran Prešov 0:1

V sobotu podvečer sa v Dubnici hral predčasný záchranársky súboj. Tatran Prešov potvrdil dobrú formu, neinkasoval už tretí zápas a vyhral po druhýkrát za sebou; tentokrát na pôde Dubnice 1:0.

Mimoriadne opatrný začiatok zápasu na nás čakal v Dubnici, niet sa čo čudovať, šlo o dôležité body. V 11. minúte prenikal do hosťujúcej šestnástky Porázik, zblokovaná lopta ešte prešla k Bruškovi, ale obrana zelenobielych odvrátila. V 16. minúte strieľal spoza šestnástky Baran, strele však chýbala razancia a presnosť. O dve minúty sa však už skóre menilo. Po rohovom kope Papaja sa hlavou presadil Farbák a otvoril skóre - 0:1. Vzápätí sa Kolčák snažil vyrovnať, tvrdú strelu Diviš vyrazil mimo žrde. Tatran útočil aj naďalej, v páde skúšal prekvapiť Bajzu Meszároš. Nebezpečne sa v ďalších minútach presadzoval Porázik, po pravej strane dával lopty do vápna, no spoluhráči takí draví neboli. Pekná strela prišla v 37. minúte od Barana, no len do stredu brány. Tesne vedľa nej strieľal ten istý hráč aj v závere polčasu.

Nebezpečenstvo pred domácou bránou hrozilo najmä po Vršajevičových výpadoch, či následných štandardných situáciách aj v druhom polčase. Hodný chvály však nebol ten istý hráč v 52. minúte, keď úplne sám, síce z uhla, ale sebecky pálil veľmi zle. Na druhej strane hostia hrozili z priameho kopu, sľubnú strelu Ižvolta v pohode chytil Diviš. Vzápätí kuriózne mohol vyrovnať Bruško, lopta sa takmer skrútila do brány. Ďalší vymyslený priamy kop Dubničania nevyužili, lopta lietala v šestnástke, ale Piter-Bučko bez problémov hasil. Zverenci trénera Gergelyho sa ťažko dostávali pred bránu hostí, tí dobre bránili. Meszároš dobre prešiel do vápna v 81. minúte, ale Kicova strela nebola razantná. Domáci tím bol v závere zápasu nebezpečný, hrozil po rohových kopoch, ale obrana Tatrana bola pevná. V nadstavenom čase padol ešte druhý gól zelenobielych, ale uznaný nebol. Prešov tak zaslúžene porazil Dubnicu 1:0.

Autor: Ľubomír Hudačko