2 : 2 (0:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.77 - 3.79 - 2.50

Stuttgart vyrovnal zápas s Mönchengladbachem penaltou v poslední minutě

Lars Stindl (© AFP)

V sobotu večer se v rámci šestnáctého kola bundesligy utkal Stuttgart s Borussií Mönchengladbach. Mírným favoritem zápasu byli hosté, kteří měli zisk třech bodů skutečně na dosah, avšak v 96. minutě dokázal vyrovnat gólem z pokutového kopu Wamangituka.

První větší šanci si Mönchengladbach vypracoval v 15. minutě, když však zajímavý střelecký pokus po individuální akci Embola vykryl skvělým zákrokem brankář domácích Kobel. Ve 34. minutě fauloval ve vlastním pokutovém území domácí Sosa Lainera a následný pokutový kop proměnil Stindl.

Do kabin se tedy šlo za stavu 0:1, do druhého poločasu však nastoupili hráči Stuttgartu v opoznání vyšším tempu. A to se jim vyplatilo už v 58. minutě, když sám hříšník z penaltového zákroku z prvního poločasu Sosa vyslal precizní centr do pokutového území Borussie z levé strany a míč doklepl hlavou mezi tři tyče González.

Vyrovnané skóre však nemělo dlouhého trvání. Už v 61. minutě se podařilo Mönchengladbachu odpovědět. Zakaria dokázal dovést míč po přihrávce od Stindla až do pokutového území a následně nezaváhal ani tváří v tvář brankáři Kobelovi, když míč vystřelil chladnokrevně po zemi ke vzdálenější tyči.

Už už to vypadalo, že si všechny tři body odveze domů Mönchengladbach, když sudí Felix Brych nařídil v 96. minutě na základě intervence videorozhodčího penaltu pro domácí za faul Bensenbainiho. Pokutový kop proměnil Wamangituka a oba soupeři si tak body nakonec rozdělili.

Mönchengladbach je tak zatím s pětadvaceti body sedmý a na pohárové pozice ztrácí pouhý jeden bod. Stuttgart je desátý s dvaadvaceti body a náskokem komfortních deseti bodů na sestupové pásmo.
Autor: Lukáš Hrneček / kicker.de