14.10.2016 20:30 CET
1 : 1
(0:0)

Borussia Dortmund - Hertha BSC 1:1

Páteční předehrávku obstaral druhý třetí s týmem Bundesligy - do Signal Iduna Parku přijela Hertha Berlín. Ta šla také zaslouženě do vedení zásluhou přesné trefy Valentina Stockera, Dortmund však poté zapnul na plné obrátky a z několika obrovských šancí alespoň jednu využil Pierre-Emerick Aubameyang, čímž zajistil konečnou remízu 1:1. Stejné skóre pak svítilo rovněž v kolonce červených karet.

Největší šlágr sedmého bundesligového kola navzdory předpokladům od úvodu příliš nebavil. Nezaujatí diváci museli být prvním poločasem opravdu zklamání - aby po 45 minutách ani jeden z týmů přímo nevystřelil na protější branku, to bývá v německé nejvyšší soutěži opravdu vzácná výjimka. Jediná akce, která z prvního dějství stojí za zmínku, se udála po čtvrthodině hry, kdy Genki Haraguchi zpětnou přihrávkou našel na šestnáctce číhajícího Alexandera Essweina a ten jen těsně minul.

Dortmundu se směrem dopředu vůbec nedařilo, na jeho hře byla výrazně znát absence mozku ofenzivy Gonzala Castra. Kromě něho chyběl také Sokratis, Subotić a zcela připraven nebyl ani Bartra, a tak stoperskou dvojici s Matthiasem Ginterem utvořil dvacetiletý Mikel Merino. Španělský zadák si při svém ostrém debutu za Borussii rozhodně zle nevedl.

Až po změně stran se na trávníku začaly dít zajímavější věci. Domácí sice svého soupeře zkraje druhé půle zatlačili, jenomže paradoxně sami inkasovali. Po autu Weisera kapitán Vedad Ibišević geniální patičkou vyšachoval hned čtyři obránce v žlutočerném a Valentin Stocker už pak samostatný nájezd proměnil s velkým přehledem.

Dortmundu výrazně pomohlo až střídání v 61. minutě, kdy ze hry odešel nevýrazný Götze a také Rode, místo nichž se na hřišti objevili Ousmane Dembèlé a Šindži Kagawa. Zejména prve jmenovaný defenzivu Herthy často zaměstnával a po jeho přihrávce a následném zaváhání stopera Brookse se na Rune Jarsteina řítil sám Aubameyang, pokus o lob mu ale nevyšel, norský brankář míč se štěstím vyškrábl na tyč.

Souboj Jarsteina s Aubameyangem poté pokračoval. Čtvrthodinu před koncem totiž Kagawa zblízka napálil balón do ruky svého spoluhráče z reprezentace Haragučiho a hlavní rozhodčí Ittrich nařídil pokutový kop. Jindy neomylný Aubameyang si ovšem na bravurního Jarsteina nepřišel a ten své spoluhráče výrazně podržel.

Gabonský kanonýr protrhl střeleckou smůlu až v 80. minutě, kdy mu gól na stříbrném podnose připravil parádní přihrávkou Dembélé a Aubameyang uklízel zblízka do prázdné brány.

Závěr se nesl v nervózním duchu a výsledkem toho byly dvě červené karty. Tu první obdržel Emre Mor, jenž neudržel nervy na uzdě, ohnal se po o hlavu větším Sebastianu Langkampovi, kapitán Herthy teatrálně upadl a mladičký Turek putoval předčasně pod sprchy. Utkání nedohrál ani střelec jediného gólu Berlínských Valentin Stocker, který bezmyšlenkovitě na polovině hřiště bez jakéhokoliv úmyslu hrát míč zezadu sejmul Matthiase Gintera a také jeho Patrick Ittrich po zásluze vyloučil. Na konečném výsledku to už však nic nezměnilo.

Autor: Michal Kovalčík