29.08.2009 18:30 CET
3 : 0
(1:0)

Bayern Mnichov - VfL Wolfsburg 3:0

Doslova pohádkový debut si v Allianz Areně odbyl obletovaný Arjen Robben, teprve včerejší posile z Realu Madrid stačil poločas, aby v Madridu měli oči pro pláč - Nizozemec se uvedl perfektním výkonem, jenž korunoval dvěma góly. Návrat se vydařil i Francku Ribérymu, Bayrnu tak konečně vyhrál a z šestnácté pozice, kterou v Mnichově nepamatují, vystoupal na sedmé místo, stále však s pětibodovou ztrátou. Naopak Wolfsburg po slibném začátku podruhé v řadě prohrál a kouzlo mistra je ta tam.

Jak již byl avizováno, duo R-R sledovalo první poločas z lavičky, netrpělo však abencí kvalitní společnosti - Van Gaalovi došla trpělivost s Michaelem Rensingem, jehož nahradil Butt. Pod hrotem Schweinsteigera nahradil Müller, ten se tedy přesunul napravo a vzhledem ke zdvojení levého křídla Robbenem nasadil kouč Bayernu nalevo Altintopa a pod něj do obrany Pranjiće. Místo na hřišti tedy nezbylo ani na Braafheida. Nyní ale už k zápasu samotnému.

Domácí FC Bayern se okamžitě po zahájení zápasu tlačil dopředu, hned ve druhé minutě hrozil Goméz, Barzagli ho však protentokrát uhlídal. O čtyři minuty později zkoušel štěstí Grafite. Bayern kontroloval hru, držel Wolfsburg zkrátka a ten nedělal žádné problémy, místo se tak našlo i pro vymýšlení útočných akcí. V 15. minutě hlavičkoval Schweinsteiger, po něm dorážel Müller, ale štěstí se naklonilo na stranu hostí.

O osm minut později rozehrál Tymoschuk na Schweinsteigera, ten přihrál do vápna, ale ani Goméz s Olićem míč do brány nedostali. Wolfsburg stále nestíhal, stále byl stejně pasivní. Přišla na řadu 27. minuta a gól. Altintop napálil z 20 metrů odražený balon, Benaglio jen tak tak vyrazil a Goméz uklidil míč do sítě - 1:0. Bayern toužil raněného nepřítele dorazit, blízko byl ve 41. minutě Goméz, radost mu a celé Allianz Areně zkazilo až připomenutí ofsajdového pravidla. Poločas tak skončil zaslouženým vedením domácích, hosté za jednogólové manko mohli být ještě rádi.

Klíčový moment druhé půle přišel hned na jejím začátku, do hry vstoupil Arjen Robben. A hned o sobě dal vědět, v 56. prohnal levou stranu hostující defenzívy, akci však nezakončil dobře. Za čtyři minuty ještě potrápil Butta hlavičkou Džeko, a dalším pamatováníhodným momentem byl návrat Francka Ribéryho, v 63. minutě vystřídal Oliće. Pak už přišla na řadu Robbenova chvíle, Tymoschuk vybojoval balon ve středu hřiště, poslal ho Ribérymu, Francouz neváhal a vyslal Robbena, ten se vrhl do pokutového území a falšovanou střelou překonal Benaglia.

Následné minuty Bayern trochu zaspal a hostům se otevřela šance na kontaktní gól, nejprve to byl Džeko, kdo hrozil. Dvě minuty po něm, v 74. minutě, vytahoval Grafiteho hlavičku z čáry Phillip Lahm. To však bylo od Wolfsburgu to poslední, na řadu opět ochotně přišli domácí. Opět skóroval Robben, opět v tom měl prsty Ribéry. Druhý jmenovaný vyslal do vápna centr, první jmenovaný ho uklidil do branky - 3:0 pro Bayern, a Wolfsburg byl definitivně poražen. O pět minut později ještě velkou šancí pohrdl Goméz, ale to už bylo opravdu to poslední, co večer nabídl. Bayern si poradil s Wolfsburgem hladce 3:0.

Autor: Jiří Krejčí