1 : 2
po prodloužení
(0:1, 1:1)

Bayern ve finále německého poháru udolal Dortmund

Bayern Mnichov získal první letošní trofej, po velkém boji porazil ve finále německého poháru (DFB-Pokal) Borussii Dortmund 2:1. Mnichované brzy vedli díky Toniho brance, v nastavení ale Petrič vyrovnal a poslal utkání do prodloužení. V něm se šťastně prosadil opět Toni, BVB už se na další odpověď nezmohlo.

Do utkání vstoupil podobně jako při vzájemném ligovém utkání minulý víkend aktivněji Bayern. V páté minutě poprvé otestoval Zieglera Ribrery, jeho střela z uctivé vzdálenosti ale dortmundskému brankáři příliš starostí nenadělala. V 11. minutě vyslal vpřed van Bommel Ribéryho, ten zleva našel centrem před bránou Luku Toniho a italský bombarďák placírkou otevřel skóre.

I po vstřeleném gólu hrál prim Bayern, Borussia se v první půlhodině nedostala ani k jedné střele. Naopak bavorský celek byl nebezpečnější, Kloseho hlavička se ale neujala. V 31. minutě střílel na druhé straně Kringe, do té doby nudící se Kahn byl ale na místě. Ke konci poločasu se čím dál více dostávali ke slovu "Schwarz-gelben". Nejprve pálil po Kubově přihrávce nepřesně aktivní Kringe, minutu před odchodem do kabin měl po Dedého centru velkou šanci Tinga, na poslední chvíli ho ale zablokoval Lucio.

Do druhé půle vstoupil Bayern stejně jako do té první – s aktivitou na kopačkách. Dvakrát velmi nebezpečně hlavičkoval Miroslav Klose, v obou případech ale Zieglerovu svatyni těsně minul. Na druhé straně se vydal dopředu Frei, na poslední chvíli ho ale zastavil Demichelis. Zhruba od šedesáté minuty si Borussia začala vytvářet tlak a i šance s ním spojené. Radostný výkřik už měli na rtech příznivci BVB v 64. minutě, kdy Kringe hlavou rozvlnil síť, k jeho smůle ale jen z vnější strany.

S postupem času bylo BVB čím dál tím více aktivnější, nebezpečnější byl ale Bayern, který hrozil z brejků. Ty však úspěšně řešil Ziegler. V 92. minutě daroval Demichelis Borussii rohový kop, který rozehrál Dedé, míč se po několika hlavičkách a odrazech dostal k Mladenu Petričovi, který šťastně propasíroval míč mezi nohama Lucia za brankovou čáru a vynutil si prodloužení.

V něm pokračovala rozjetá Borussia aktivněji. Ve 100. minutě pálil z dvaceti metrů Kringe, jeho povedenou ránu skvěle vyrazil Kahn. Ve 103. minutě sjela Podolskému střela, odrazila se ovšem od nohou Toniho a Ziegler na změnu směru nedokázal zareagovat. O pět minutě později byl po druhé žluté vyloučen Blaszczykowski a oslabená Borussia se na další odpověď již nezmohla. Ve 115. minutě mohl naopak pojistit Bayernu výhru Podolski, Ziegler reflexivním zákrokem Dortmund zachránil, po 120 minutách mu to však nebylo nic platné.

Autor: Petr Vaněček