25.09.2013 20:45 CET
1 : 1
(1:1)

SSC Neapol - US Sassuolo 1:1

Velké překvapení se dnes odehrálo v Neapoli. Co nesvedlo AC Milán a jiní, to se povedlo Sassuolu. O víkendu si nováček uřízl ostudu, ale nyní vše zažehnal. Stal se totiž prvním týmem v sezoně, který dokázal obrat o body Neapol, na San Paolo remizoval 1:1.

Neapol byla velkým favoritem a dle očekávání se vyvíjelo i utkání. Po čtvrthodině hry zakončil nekompromisně nenápadnou akci Blerim Džemaili a Neapol vedla 1:0. Sassuolo na nic nečekalo a hned z první svojí šance srovnalo krok. Simone Zaza se prodral z úhlu k brance a střelou pod břevno překonal gólmana Reinu - 1:1. Domácí se vzápětí opět mohli ujmout vedení, Marek Hamšík tvrdě vypálil, ale trefil jen jednoho z obránců. Útočilo také Sassuolo, poměrně pohlednou akci musel hasit až Mesto odkopem od brankové čáry!

Domácí ale přeci jenom byli lepším týmem. Další šanci v prvním poločase zahodil Hamšík a po něm o několik minut později i Higuaín, kterému byl v gólový moment odpískán ofsajd. Poslední slovo v prvním poločase mělo Sassuolo, ale Pepe Reina svůj tým podržel.

Ve druhém poločase se očekával nápor Neapole. První velkou šanci zlikvidoval Pegolo v 55. minutě Fernandezovi. Pak ale Sassuolo spřesnilo hru a Neapol překvapivě do ničeho nepouštělo. S postupujícím časem se Azzurri více tlačili před branku, ale Sassuolo heroickým výkonem uhájilo velmi cennou remízu! Pro Neapol to byla první ztráta, pro Sassuolo první zisk.