01.03.2013 20:45 CET
1 : 1
(1:1)

Juventus v Neapoli uhrál cenný bod

Souboj o čelo italské Serie A skončil remízou 1:1, přesto se nedá hovořit o malém počtu gólových šancí. O skvělém zápase může hovořit zejména Giorgio Chiellini. Obránce Staré dámy se vrátil do zápasového rytmu po dlouhém zranění a hned gólově. Na jeho trefu z úvodu zápasu reagoval Gökhan Inler a odvrátil porážku domácích Partenopei.

Atraktivní duel, který měl napovědět mnohé o ambicích obou celků na mistrovské Scudetto. V lepší pozici byl lídr tabulky z Turína, Neapol ale není radno podceňovat. Domácímu celku se sice nedaří, přesto byl odhodlán vyhrát. Klání mezi zmiňovanou dvojicí týmů vždy slibují napínavé momenty a nezřídka kdy jeden z týmů nedohraje v plném počtu. O zajímavé momenty nebyla nouze ani dnes.

Jako například hned v první minutě. Makedonec Goran Panděv utekl po křídle a servíroval před bránu míč na Marka Hamšíka, slovenský záložník ale nezvolil vhodné zakončení a jeho rána mířila vysoko nad Buffonovu svatyni. V deváté minutě se Juventus dostal do zakončení, z něhož rezultoval rohový kop. Hosté zaskočili domácí obranu rozehráním na krátkou vzdálenost, po něm se k míči dostal Andrea Pirlo a obloučkem našel svého spoluhráče Chielliniho. Italský reprezentant ukázal svou sílu ve vzdušných soubojích a poslal Bianconeri do vedení!

Sudí Orsato měl o dvě minuty později plnou hlavu stížností hostujících hráčů, kteří se po Lichtsteinerově pádu v pokutovém území dožadovali penalty. Marně. Na druhé straně se ve vlastních kličkách 'utopil' Uruguayec Edinson Cavani. O čtyři minuty později se k míči dostal Mirko Vučinič, De Sanctis ale podruhé překonán nebyl. Neapol se také pokoušela s výsledkem něco udělat a obrana Staré dámy od té chvíle měla několik momentů pod tlakem.

Hráči Juventusu chtěli dohrát poločas bez obdržené branky, ale jejich plány razantně (doslova) narušil Gökhan Inler. Známý střelec ze střední a větší vzdálenosti napřáhl ke střele, kterou nasměroval přesně za záda bezmocného Gigiho Buffona!

Hosté měli o čem přemýšlet, pokud nechtěli odjet poraženi. A domácí potřebovali vyhrát, aby narušili stabilitu lídra. Posílit tyto smělé plány přišel Blerim Džemaili. Jinak se na začátku druhého dějství nedělo nic zajímavého. Tempo zápasu notně opadlo, minimálně do doby, kdy se k přímému volnému kopu postavil Andrea Pirlo. Dnes ale neměl svůj večer a neskóroval.

Velký závar po hodině hry v pokutovém územím Staré dámy nedokázala v gól proměnit ani trojice Panděv - Hamšík - Inler. Rozhodnout mohl slovenský záložník také o chvíli později, když nadvakrát nepřekonal Buffona, to byla velká šance! Pět minut před koncem zápasu se do míče ještě jednou opřel Gökhan Inler, tentokrát ale štěstí neměl. Juventus si tak na prvním místě připisuje další bod, rozdíl zůstává šestibodový.

Autor: Ondřej Pražák / football-italia.net, gazzetta.it