05.05.2013 20:45 CET
3 : 1
(2:1)

SSC Neapol - Inter Milán 3:1

Neapol ve šlágru kola učinila důležitý krok za druhým místem, když Inter porazila 3:1. Tři kola před koncem soutěže mají Azzurri sedmibodový náskok, takže to vypadá, že o přímý start v základních skupinách Ligy mistrů už nepřijdou. Inter popravil hattrickem kanonýr Edinson Cavani.

Domácí byli v souboji s Interem favoritem, a to hned z několika aspektů. Forma byla na jejich straně, navíc kádr Nerazzurri decimuje rozsáhlá marodka a i v tomto utkání to bylo znát.

Napolitáni se do svého soupeře pustili hned v úvodu a stačili jim pouhé tři minuty, aby se dostali do vedení. Goran Panděv adresoval skvělou příhrávku a Edinson Cavani ji bez problému využil - 1:0 pro Neapol. Inter mohl vzápětí odpovědět, ale dvakrát bravurně zasáhl Morgan De Sanctis. Ve 22. minutě už Inter srovnal. Sudí v jeho prospěch nařídil pokutový kop a Ricardo Alvárez, byť se štěstím, penaltu proměnil - 1:1.

Na stadionu San Paolo se hrál dobrý fotbal. Další vzrušení pro diváky připravil Džemaili, jehož pumelenici vyrazil De Sanctis. Po pulhodině hry se kopala penalta i na druhé straně. Jonathan srazil ve vápně Zuňigu a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Edinson Cavani - 2:1 pro Neapol.

Také ve druhém poločase se bylo na co dívat. Inter sice byl v oslabené sestavě, ale dokázal si vypracovat hned několik dobrých příležitostí. Hrozila i Neapol a čtvrthodiny před koncem nakonec rozhodla utkání definitivně ve svůj prospěch. Panděv znovu přihrával a Cavani střelou do prázdné branky uzavřel střelecký účet utkání. Neapol vyhrála 3:1 a druhé místo má na dosah. Inter pokračuje v bídě a v tabulce je až osmý.