Brescia Calcio   -   Calcio Catania

1 : 2 (0:1)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.92 - 3.13 - 4.04

Brescia Calcio - Calcio Catania 1:2

Brescia nezvládla důležitý zápas s Catanií a po porážce 1:2 má jistý sestup. Sicilané byli na svého soupeře dobře připravení a výhra je pro ně zcela zasloužená. Domácí závěr nezvládali a červenou kartu uviděl Lanzafame.

Začátek zápasu toho příliš nenabídl, až ve 27. minutě přišla první branka zápasu, načechraný míč do pokutového území přetavil v úvodní branku zápasu Silvestre - 0:1 pro Catanii. Před koncem prvního poločasu vypustil parádní volný přímý kop Diamanti, ale výtečným zákrokem se zaskvěl brankář Andujar, jenž nebezpečný projektil vyrazil na rohový kop.

Branky byly k vidění i ve druhém dějství. Hned z kraje mohla navýšit vedení Catania, ale nikdo z hráčů na finální přihrávku nedosáhl. V 75. minutě už bylo veselo, tedy na hostující straně. Rozeběhnutý Bergessio se trefil přesně k tyči a brankář Arcari se natahoval marně - 0:2 pro Catanii. Brescia byla ve složité situaci a tu navíc nezvládala psychicky, červenou kartu uviděl za zbytečný zákrok Lanzafame a po něm se málem pakoval ze hřiště i Hetemaj. Iachini nabádal své svěřence ke klidu, ale bylo to obtížné. V závěru ještě vykřesal malinkou naději na bodový zisk parádně zahraným přímým kopem Diamanti, ale více už domácí nestihli. Po porážce 1:2 je jisté, že Brescia je druhým sestupujícím.
Autor: Ondřej Linhart