Španělsko se chce přiblížit překvapivému lídrovi ze Skotska

Skotsko zatím prochází kvalifikační skupinou A naprosto fantasticky a vyhrálo všech pět duelů, včetně domácího utkání se Španěly. Teď ale lídra skupiny čeká asi nejtěžší zápas - proti Španělům na jejich území. A papírový favorit bude chtít návštěvníkům oplatit poslední porážku za každou cenu.

Rozjetí Španělé znovu nadělovali. Kypr odsoudila k neúspěchu baskická spolupráce

Hráči Španělska na vlastní půdě potvrdili papírové předpoklady a v šestém kole skupiny A kvalifikace na Euro si poradili s Kyprem 6:0. Domácí tým na hřišti od úvodních minut vládl, což se projevilo i ve skóre. Na obou gólech v prvním poločase se asistencemi podepsal 21letý hráč Athletiku Bilbao Nico Williams. Ten mimo jiné poslal přesný centr na hlavičku Mikelu Merinovi, díky čemuž se záložník Realu Sociedad trefil v dresu národního týmu poprvé od olympijských her v roce 2021.

Kypr by si proti Španělsku rád vzpomněl na slavný rok 1998

Španělé věří ve druhé vítězství tohoto kvalifikačního cyklu, které by je hodně přiblížilo postupu a snížilo náskok zatím suverénního Skotska. A tentokrát budou opět velkým favoritem, protože na Estadio Los Cármenes se ukáže poslední Kypr, který ve skupině zatím plní roli otloukánka.

Skandálem zmítané Španělsko rozebralo Gruzii. Morata pokřtil kapitánskou pásku hattrickem

Hráči Španělska se nenechali ovlivnit celosvětovou kauzou okolo šéfa jejich fotbalového svazu Luise Rubialese a v rámci kvalifikační skupiny A o postup na mistrovství Evropy rozdrtili Gruzii 7:1. K až nečekaně snadnému skalpu domácích zavelel ve 22. minutě nový kapitán země z Pyrenejského poloostrova Álvaro Morata, jenž zaznamenal dokonce první reprezentační hattrick.

Španělsko vytahuje do boje o první místo. Nejdřív ho čeká Gruzie

Dění ve skupině A je zatím hodně překvapivé, protože jasný favorit ze Španělska dlí souhrou mnoha okolností až na čtvrtém místě! V pátek odpoledne se pokusí dohnat velkou ztrátu na první Skoty a jeho soupeřem bude velmi hratelný tým z Gruzie. S ním mají Španělé dlouhodobě velmi dobré zkušenosti.

Nominace Španělska na kvalifikaci

Nominace Španělska na kvalifikační zápasy o postup na ME 2024 proti Gruzii a Kypru

Carvajal rozhodl finále Ligy národů. Na penaltu jsem chtěl, přiznal

Španělští reprezentanti si ve finále Ligy národů proti Chorvatsku částečně vynahradili zklamání z osmifinále mistrovství světa, ve kterém nezvládli penaltový rozstřel s Marokem. V nedělním duelu v Rotterdamu byl výběr "La Roja" v pokutových kopech úspěšný a po 11 letech získal cennou trofej. A to nejen zásluhou brankáře Unaie Simóna, ale i díky svátečnímu střelci Danimu Carvajalovi...

Španělsko ovládlo Ligu národů. Penaltovou loterii vyhrál Carvajal

Finálový duel Ligy národů se protáhl až do noci, protože o vítězi nerozhodla klasická devadesátiminutovka, ani následné prodloužení. Rozuzlení přinesly až pokutové kopy a v nich byli šťastnější Španělé. Ti děkují především Simónovi s Carvajalem.

Zkompletuje Chorvatsko svou sbírku a získá i zlato? Proti budou Španělé

Kvalifikace na evropský šampionát má jednodenní pauzu a prostor dnes dostane vyvrcholení Ligy národů. Finálový turnaj se koná v Nizozemsku a závěrečný duel bude k vidění v Rotterdamu, proti sobě se postaví Chorvatsko a Španělsko.

Nesmíme si tu šanci nechat utéct, řekl Španěl Rodri před finále Ligy národů

Záložník Rodri v sobotu zařídil Manchesteru City gólem premiérový triumf v Lize mistrů, o pět dní později v semifinále Ligy národů pomohl Španělsku k výhře 2:1 nad Itálií, když v 88. minutě jeho střelu dorazil střídající Joselu.

Joselu v závěru poslal Španělsko přes Itálii do finále Ligy národů

Španělsko se o titul v Lize národů utká s Chorvatskem. Semifinálový mač s Itálií byl vlastně docela vyrovnaný, vše spělo po devadesáti minutách k remíze poté, co se na střeleckou listinu uvedli Yeremy Pino na straně Španělska a Ciro Immobile na straně Itálie. A dlouho se pak na další přesný zásah čekalo, přičemž ten klíčový zařídil jenom krátce po svém střídání Joselu.

Španělsko pod novým koučem potřebuje zlepšení. Dočká se finále po utkání s Itálií?

Druhým finalistou Ligy národů, jejíž ročník vyvrcholí za pár dní, se stane jeden z dvojice Španělsko - Itálie. Souboj dvou gigantů evropské kopané se odehraje na stadionu De Grolsch Veste v nizozemském Enschede, které se těší na hvězdy první světové kategorie.

Nečekaný lídr skupiny A: Skotsko má druhou výhru, Španělsko pokořil McTominay

Opravdu parádním způsobem vstoupilo Skotsko do kvalifikace o EURO 2024. Poté, co si ve svém prvním vystoupení proti Kypru připsalo očekávané vítězství, si vyšláplo i na největšího favorita skupiny A. Před Španělskem aktuálně britský soubor vede o tři body, dohromady již zaznamenal pět gólů a žádný neinkasoval. Dva přesné zásahy nyní zařídil Scott McTominay.

Španělsko i Skotsko na úvod vítězně. Kdo si zachová stoprocentní bilanci?

Skotsko v úterý večer přivítá na půdě Hampden Park v Glasgow favorita na postup z prvního místa a bude chtít navázat na dobře odvedenou práci z úvodního duelu. Tři branky ale svému soupeři nasázeli i Španělé a do Británie pojedou s jasným cílem udržet si stoprocentní bilanci.

De la Fuente po výhře nad Nory: Zatím jsem velmi spokojený. Joselu je velký profesionál

Trenér Španělska Luis de la Fuente (61) vyjádřil spokojenost s vítězstvím, výkonem i přístupem, který viděl u svých hráčů v úspěšném kvalifikačním zápase s Norskem (3:0). Před úterní bitvou se Skotskem mu udělal radost také debutant Joselu (32), který strávil na trávníku 10 minut a vstřelil dva góly.