Švédsko díky skvělému prvnímu poločasu porazilo Rumuny

Švédsko může slavit, protože diváci v Solně byli svědky tří bodů. O ty se zasloužila především první půle, během které se domácí trefili dvakrát. I když Rumuni po změně stran přidali, stačili jen snížit na konečných 2:1.

Švédsko se pokusí napravit bilanci s Rumuny

Švédsko by na blížícím se mistrovství Evropy moc rádo zopakovalo úspěch z Ruska a jeho kvalifikační pouť začíná na domácí půdě. Na trávník Friends Areny v Solně přijede Rumunsko, které má se Švédy velmi dobré zkušenosti.

Černá Hora - Rumunsko 0:1

Černá Hora sice před vlastními fanoušky prohrála s Rumunskem nejtěsnějším možným způsobem, i tak se ovšem v Lize národů o chlup zachránila ve třetí výkonnostní lize. V celkovém skóre v tabulce třetích míst totiž byla lepší o jednu branku než sestupující Kypr. O jediný přesný zásah utkání se postaral v závěru první půle George Tucudean.

Preview: Černá Hora - Rumunsko

Zajímavé vyvrcholení nabízí skupina 4 v Lize C. Pokud Rumuni v černohorské Podgorici zvítězí, mohou ještě teoreticky pomýšlet i na postup. K tomu by však potřebovali zaváhání vedoucího Srbska proti poslední Litvě. Domácí by se naopak v případě vítězství posunuli právě před Rumuny na druhé místo, porážka by je však mohla i ze třetího místa poslat o patro níž.

Rumunsko - Litva 3:0

Rumunsko si sice dle předpokladů s Litvou poradilo, avšak nadále zůstává na druhém místě za vedoucím Srbskem. Domácí celek neměl na stadionu v Ploiesti s Litvou žádný problém a nakonec zvítězil jasně 3:0. Osud Litvy byl tímto zpečetěn, pobaltský tým sestupuje.

Preview: Rumunsko - Litva

Litva je stále na posledním místě ve skupině C a dosud si nedokázala připsat ani jeden bod. Aby měla alespoň nějakou šanci na to, že ji mine sestup, musí vyhrát oba zbývající zápasy a doufat, že Rumunsko padne také příště.

Čtyři balkánské země chtějí společně pořádat MS 2030

Čtyři balkánské země chtějí společně kandidovat na pořádání mistrovství světa v roce 2030. Vedoucí političtí představitelé Bulharska, Řecka, Srbska a Rumunska se dnes shodli, že budou usilovat o šampionát, o který už projevily zájem Anglie či společná jihoamerická kandidatura.

Rumunsko - Srbsko 0:0

Srbsko mělo ideální šanci navýšit své vedení na čele skupiny, protože hrálo více než 50 minut v početní výhodě. Jenže rumunského brankáře Cipriana Tătăruşanua spolu s jeho obránci favorit překonat nedokázal.

Preview: Rumunsko - Srbsko

Srbsko se může přiblížit zisku prvního místa ve své skupině Ligy národů, nečeká ho ovšem vůbec jednoduchá úloha. Poté, co před pár dny uspělo na půdě Černé Hory, se v jiném menším balkánském derby střetne s Rumunskem. To je jen dva body za svým nynějším soupeřem druhé a rozhodně o čelo tabulky bude usilovat také.

Litva - Rumunsko 1:2

Do třetice dokázalo Rumunsko v Lize národů konečně zvítězit, když přetlačilo Litvu v dramatickém závěru 2:1. Hosté ve Vilniusu dlouho vedli, jenže v poslední minutě Litevci srovnali, ale hned o dvě minuty později vrátil vedení na stranu Alexandru Maxim.

Litva i Rumunsko budou chtít ve vzájemném duelu konečně zvítězit

Rumunsko v Lize národů stále čeká na výhru, další šanci má ve Vilniusu. Také domácí Litevci ještě nevyhráli a bez bodu jsou ve skupině poslední. Oba týmy tak mají co napravovat.

Srbsko - Rumunsko 2:2

Celkem čtyři branky a konečná remíza 2:2. Tak skončil zajímavý souboj mezi Srbskem a sousedním Rumunskem. Srbové v utkání dvakrát vedli, ale Rumuni pokaždé našli odpověď, o což se hodně přičinil záložník pražské Sparty Nicolae Stanciu.

Neapol přišla na půl roku o rumunského obránce Chiricheşe

Rumunský obránce Neapole Vlad Chiricheş si v pátečním utkání Ligy národů proti Černé Hoře přetrhl přední zkřížený vaz v levém koleni. Osmadvacetiletý fotbalista se dnes v Římě podrobil operaci a čeká ho zhruba půlroční pauza.

Preview: Srbsko - Rumunsko

Hodně pekelná atmosféra se očekává v Srbsku, kam k utkání Ligy národů zavítá Rumunsko. Hosté mají v Bělehradu co napravovat. Před devíti lety tu totiž jejich reprezentace utrpěla ošklivý, pětigólový debakl.

Rumunsko - Černá Hora 0:0

Přestože utkání Rumunska s Černou Horou slibovalo zajímavé střetnutí na úvod Ligy národů, vysoká očekávání nakonec zůstala nenaplněna. Kvůli trestu UEFA pro rumunský národní tým se v Ploieşti utkání odehrálo před prázdnými tribunami, ovšem nutno podotknout, že diváci o nic světoborného nepřišli. Domácí favorit se sice těšil převaze, ovšem dominanci v držení míče nedokázal přetavit ve změnu skóre, a to ani v závěrečné čtvrthodině, kterou Černohorci dohrávali v oslabení. Oba týmy se tak musí spokojit s bodem za bezbrankovou remízu.