Preview: Izrael - Makedonie

Vyhrávat a věřit v naději, to je prakticky to jediné, co fotbalistům Izraele zbývá do konce tohoto kvalifikačního cyklu. Na vedoucí Španělsko s Itálií ztrácejí celkově sedm bodů a stáhnout tohle manko se zdá být čtyři kola před koncem docela neřešitelným úkolem. Tak jako tak ve snaze dohánět ztrátu musejí skolit Makedonii.

Izrael - Albánie 0:3

Albánci oplatili Izraelcům úvodní porážku se vším všudy a výhrou 3:0 se udrželi ve hře o postup. Hosté si vytvořili náskok už v poločasu, kdy se dvakrát trefil Sadiku a ve druhé půli pojistil výsledek Memushaj. Navzdory Albánskému triumfu však skupině G nadále vládnou Španělsko s Itálií.

Preview: Izrael - Albánie

Španělsko s Itálií si "zarezervovaly" první dvě místa v kvalifikační skupině G, ale narušit očekávaný vývoj chtějí ambiciózní Izrael a především Albánie. Oba se spolu utkají na mezinárodním stadionu v Haifě.

Španělsko - Izrael 4:1

Španělský národní tým nepřipustil v domácím zápase s Izraelem žádné překvapení a suverénní výhrou 4:1 se nadále udržel v čele kvalifikační skupiny G. O pohodlné poločasové vedení 2:0 se postarali David Silva s Vitolem, jež krátce po změně stran doplnil třetí trefou Diego Costa. Následné snížení Refaelova bylo již pouhou kosmetickou úpravou skóre, stejně jako závěrečná branka Isca dvě minuty před koncem.

Preview: Španělsko - Izrael

Klubový fotbal čeká před hektickým finišem poslední reprezentační přestávka, během níž dojde vedle řady přátelských utkání také na zápasy kvalifikace mistrovství světa. Ta se bude v páteční večer od 20:45 týkat i lídra skupiny G ze Španělska, který na domácí půdě přivítá Izrael.

Albánie - Izrael 0:3

Zajímavý zápas nabídla v sobotu večer skupina G, v jehož rámci se střetla mužstva Albánie a Izraele. To, že se budou na trávníku dít zajímavé věci a vyplatí se utkání sledovat, ukázala už osmnáctá minuta. To dostal Djimsiti po faulu na Zahaviho červenou kartu a navíc dostal Izrael příležitost dostat v zápase do vedení prostřednictvím odpískaného pokutového kopu.

Preview: Albánie - Izrael

Velice důležitý zápas v kvalifikaci na nadcházející světový šampionát spolu svedou fotbalisté Albánie a Izraele. Oba celky mají ve skupině po třech kolech shodný počet šesti bodů, a jestli v dalším průběhu hodlají potrápit dva favority Itálii a Španělsko, remíza asi stačit nebude. Kvůli bezpečnostním opatřením se nakonec bude hrát v Elbasanu.

Izrael - Lichtenštejnsko 2:1

Fotbalisté Izraele dokázali navázat na nedávné vítězství v Makedonii po výsledku 2:1 a stejným poměrem nyní porazili Lichtenštejnsko, i když žádný přesvědčivý výkon to rozhodně nebyl. Domácí výběr se dostal do dvoubrankového vedení během úvodní čtvrthodiny, hosté snížili necelých pět minut po přestávce. Favorit tohoto duelu už ale udržel těsný náskok až do závěrečného hvizdu, v tabulce skupiny G se prozatím posunul na druhé místo se šesti body.

Preview: Izrael - Lichtenštejnsko

V těžké skupině G se Izrael střetne s největším outsiderem z Lichtenštejnska a nic jiného, než zisk tří bodů nepřipadá v úvahu. Svěřenci trenéra Levyho by případnou výhrou rádi vytvořili tlak na favorizovanou dvojici Španělsko-Itálie, popřípadě i na vedoucí Albánce.

Makedonie - Izrael 1:2

Opravdu hodně krutou porážku utrpěli reprezentanti Makedonie, kteří se svým soupeřem prohráli i potřetí v řadě. Tentokráte si větší úspěch zasloužili, jenže velké neproměňování šancí a především zahozená penalta z páté minuty nastavení druhé půle se jim hrubě vymstily. Izrael si ve Skopji spravil chuť a po porážce s Itálií získal na své konto své první body.

Preview: Makedonie - Izrael

Oba mančafty nemají na svém kontě po prvním zápase ani bod. I přesto nemusely být vyloženě tolik nespokojené, neboť se proti favoritům statečně rvaly o úspěch. S Makedonií a Izraelem se v nabité skupině G příliš nepočítá, jestli však chtějí o postup alespoň nějakým způsobem zabojovat, teď je bodový zisk jednoznačně potřeba.

Oslabená Itálie zvládla utkání v Izraeli

Italové sice nedohráli v jedenácti mužích, ale tři body jsou nakonec jejich. I přes početní oslabení po vyloučení obránce Giorgia Chielliniho se jim povedlo ukořistit tři body a vyhráli na horké půdě soupeře. V Haifě jim k tomu stačily zásahy Pellého, Candrevy a Immobileho.

Horká půda Izraele hostí nově složenou Itálii

V pondělí večer se do bojů o umístění na světovém šampionátu pustí také další tradiční země. Na někdejší úspěchy se bude pokoušet navázat Itálie, která nedávno změnila trenéra. A hned první soutěžní duel pro ni nebude jednoduchý, protože cestuje na půdu Izraele.

Belgie - Izrael 3:1

Belgičané vyhráli na domácí půdě nad Izraelem po celkem jasném průběhu. Mezi šťastné střelce se zapsali Mertens, De Bruyne a Hazard. Výsledek kosmeticky upravil Tomer Hemed, ale Izrael se radovat nemůže.

Preview: Belgie - Izrael

Závěr skupiny B se zvrhl ve velký souboj o třetí příčku zaručující účast v listopadové baráži. O tu se nyní přou Bosna a Hercegovina, Kypr a Izrael. Ten měl ještě před sobotním zápasem s Kyprem vše ve svých rukou, jenže šokující domácí porážka s outsiderem vše obrátila vzhůru nohama. Nyní musí svěřenci Eliho Guttmana za každou cenu vyhrát na hřišti silné Belgie - a ani to jim nemusí k úspěchu stačit.