Egypt míří za obhajobou, porazil Angolu

Historický úspěch Angoly má svůj konec. Na Egypt už totiž "Černé antilopy" nestačily a po prohře 1:2 se musely s turnajem rozloučit. Naopak "Faraoni" opět potvrdili roli favorita na celkový triumf.

Obhájce titulu Egypt jde proti Angole

Dnes do vyřazovacích bojů afrického mistrovství vstupuje Egypt, obhájce prvenství. Ve čtvrtfinále poměří síly s Angolou, která trochu překvapivě postoupila z těžké skupiny D. Oba týmy se netají ambicemi jít v turnaji co nejdál.

Egypt obětoval na tréninku krávu

Fotbalisté Egypta nenechávají na mistrovství Afriky nic náhodě a pro pondělní čtvrtfinálový duel s Angolou chtějí mít Štěstěnu na své straně. Na dnešním tréninku v ghanském Kumasi kvůli tomu dokonce obětovali krávu.

Zambie s Egyptem remizovala 1:1

Egypt Pobřeží slonoviny nenapodobil, všechny tři zápasy základní skupiny totiž vyhrát nedokázal. Zambii sice jasně přehrával, ale po devadesáti minutách se nakonec musel spokojit pouze s bodem. Přesto si i díky dnešní remíze udržel první místo ve skupině C.

Preview: Egypt - Zambie

Outsider tohoto utkání, Zambie, se na stadionu v Kumasi bude pokoušet o zázrak. K zajištění postupu do čtvrtfinále totiž potřebuje porazit nebo alespoň remizovat s obhájci titulu z Egypta. Těm k jistotě postupu stačí bod.

Egypt krůček od postupu do čtvrtfinále

Egypt po Kamerunu porazil i Súdán a je jen malý krůček od postupu do čtvrtfinále letošního afrického šampionátu. Súdán je na tom zcela opačně a jeho šance na účast v elitní osmičce jsou pouze teoretické.

Egypt si proti Súdánu může zajistit postup

Egypt si po výhře nad Kamerunem může zajistit již ve druhém zápase skupiny C postup do čtvrtfinále. Stačí porazit outsidera skupiny Súdán, kterému nevyšel návrat po dlouhých letech na závěrečný turnaj Afrického poháru národů, když jednoznačně podlehl Zambii 0:3.

Egypt přestřílel Kamerun 4:2

V souboji favoritů skupiny C přehrál Egypt hlavně díky výbornému prvnímu poločasu Kamerun 4:2. Třígólový náskok Egypťanů zařídili do půle proměněnou penaltou Rabou a dvěma trefami Zidan. Za Kamerun stačil ve druhé půli pouze dvakrát snížit Eto'o, na druhé straně se ještě jednou trefil Rabou.

APN preview: Egypt - Kamerun

Na Egypt, coby obhájce titulu, čeká na úvod velmi těžký soupeř. Hráči ze země pyramid totiž poměří své síly s favorizovaným Kamerunem. "Nezkrotni lvi" však nejsou favority jen tohoto střetnutí. Jejich jméno totiž častokrát figuruje ve společnosti například Ghany nebo Pobřeží slonoviny na celkový triumf.

EGYPT - POBŘEŽÍ SLONOVINY 1:0P

Vítězem Afrického poháru národů se stal hostitelský Egypt, který ve finálovém zápase porazil Pobřeží slonoviny. Diváci se gólu nedočkali v základní hrací době, ani v půlhodinovém prodloužení, a tak došlo na penaltový rozstřel, ve kterém nakonec byli úspěšnější "Faraóni".

MIDO VYHOZEN Z TÝMU!

Egypt postoupil do finále Afrického poháru národů, tam mu však nepomůže největší hvězda, útočník Tottenhamu Ahmed Hossam Mido. Ten se po vystřídání v semifinále pohádal s trenérem a byl vyhozen. Později se veřejně omluvil a přijal svůj trest.

EGYPT - SENEGAL 2:1 (1:0)

Egypt si na domácí půdě zahraje o zlato, těsná výhra nad Senegalem jej poslala do finále proti Pobřeží slonoviny. Vítězný gól vstřelil střídající Amr Zaki, Senegalci se však můžou cítit poškozeni, rozhodčí jim v závěru upřel penaltu.

EGYPT - DR KONGO 4:1 (2:1)

Egypt dokázal využít v zápase proti Kongu domácího prostředí a před více než sedmdesáti tisíci diváky zvítězil přesvědčivě 4:1. Konečný výsledek byl ale pro hráče Konga příliš krutý, v celém zápase totiž drželi s Egyptem krok a ve druhém poločase si dokonce vytvořili velmi silný tlak.

EGYPT - POBŘEŽÍ SLONOVINY 3:1 (1:1)

Egypt potřeboval bodovat a to se mu nakonec proti oslabenému Pobřeží slonoviny podařilo stoprocentně, výhrou se nejen posunul do čtvrtfinále, ale také díky ní vyhrál skupinu a zajistil si tak relativně výhodnější pozici pro čtvrtfinále.

EGYPT - MAROKO 0:0

Egypt, hostitel letošního afrického šampionátu, remizoval v severoafrickém derby s Marokem 0:0 a před třetím utkáním základní skupiny, které odehrají potomci faraónů proti týmu Pobřeží slonoviny, stále nemá jistotu postupu.