Zidan: Nejlepší zápas mého života

29.01.2010, 21:51
Aktuality
Egypt dostane v neděli šanci získat svůj třetí triumf na Africkém poháru národů v řadě. Faraoni včera snadno porazili Alžírsko 4:0 a dokráčeli si pro postup v zápase, v němž rozhodčí udělil jejich soupeři hned tři červené karty. Útočník Mohamed Zidan duel označil za nejlepší ve svém životě...

Pro Egypt je začarovaná kvalifikace o postup na mistrovství světa, kam se na konci loňského roku znovu neprobojoval. Stopku mu přitom vystavilo právě Alžírsko a včerejší zápas tak měl velký náboj.

Utkání se nakonec změnilo v jednostrannou záležitost, a to ve 38. minutě. Rafik Halliche ve vápně fauloval, dostal druhou žlutou kartu a penaltu proměnil Hosny Abd Rabo. V 68. minutě se trefil Zidan, o dvě minuty později pak odpor Alžírska definitivně zlomil svým vyloučením Belhadj.

Egypťané do konce zápasu ještě přidali dvě branky - deset mint před koncem se prosadil Mohamed Abdel Shafy a v nastavení pečetil postup Mohamed Gedo. Tou dobou už Alžírsko hrálo i bez vyloučeného brankáře Chaouchiho.

"Byl to zápas o všechno, proto jsme do toho dali všechno a nakonec dosáhli impozantního vítězství. Byli jsme milionkrát lepší než Alžírsko, tohle byl ten nejlepší způsob, jak znovu získat čest. Z mého pohledu to byl nejlepší zápas v mém životě," řekl po utkání Zidan.

Autor: Tomáš Pavlík / fifa.com