4 : 0 (1:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.78 - 3.83 - 4.89

Newcastle deklasoval Aston Villu

Callum Wilson (© AFP)

Domácí byli po celý zápas jasně lepším týmem a jejich aktivitu zužitkoval na konci prvního poločasu Wilson, který se trefil z penalty. Po přestávce Magpies soupeře během deseti minut úplně rozložili a přidali další tři branky. Nejdříve se hlavou prosadil opět Wilson a po něm vstřelili branky Joelinton a Almirón. Aston Villa si za celé utkání nedokázala vytvořit žádnou vyloženou šanci, a dokonce nevystřelila ani jednou na bránu. Newcastle po dalším výborném výkonu vyhrál vysoko 4-0.

Newcastle zahrozil už ve 4. minutě, kdy povedený centr ze strany hlavou nebezpečně zakončoval Wilson, ale jeho pokus mířil těsně nad branku. V 18. minutě se zase po pěkné akci domácích objevil na hranici vápna Joelinton, avšak jeho střelu mířící k tyči bravurně zneškodnil Martínez.

Ve 33. minutě musel střídat kvůli zranění brankář Aston Villy Martínez, který se zranil při jednom z předchozích zákroků, v bráně ho nahradil Robin Olsen. Ve 44. minutě měl náhradní gólman hostů první práci. Po přesné kombinaci domácího týmu se před Olsenem sám zjevil Almirón, ale jeho pokus doprostřed brány si švédský brankář pohlídal.

Rozhodčí nastavil v prvním poločase 10 minut a Magpies toho využili. Ve 4. nastavené minutě zahrál hostující Young v pokutovém území rukou a rozhodčí odpískal penaltu. K té se postavil Wilson a střelou doprostřed branky otevřel skóre utkání. V poslední minutě první půlky se znovu prosadil Wilson, nicméně jeho gól nemohl být uznán z důvodu ofsajdu.

Po přestávce domácí rozjeli gólovou smršť. V 56. minutě se Trippier prezentoval přesným centrem do vápna, kde se do vzduchu vyšvihl Wilson a hlavičkou k levé tyči zvýšil vedení domácího týmu. O 4 minuty později se po skrumáži v pokutovém území hostů dostal k míči Joelinton a dorážkou vstřelil třetí branku Magpies.

Gólovou desetiminutovku domácích uzavřel v 67. minutě Almirón, jenž se odhodlal ke střele kousek za vápnem a jeho pokus si nádherně našel cestu do levé šibenice. V 78. minutě už to mohlo být 5-0, ale Murphy svou pohlednou samostatnou akci, po které pronikl až sám před brankáře, zakončil pouze do pravé tyče. Hosté se v celém utkání nedostali ani do jedné šance a dokonce nevystřelili jedinkrát na bránu soupeře.

Newcastle si pohodlný náskok ve zbytku zápasu pohlídal a po dalším výborném výkonu vyhrál nad Aston Villou vysoko 4-0.

Autor: Jan Keňo / whoscored.com